Hold Nővér Szemes Úr

Hit kártyával házilag

Vissza. Néphitecskéhez vissza. Tartalomjegyzék.

A fölhasznált vallási irányzatokról. Kezdjük a Négy Vallás kirakással.

Zöld király.
Zöld ász.
Zöld felső.
Zöld alsó.
Tök király.
Tök ász.
Tök felső.
Tök alsó.
Zöld hét.
Zöld nyolc.
Zöld kilenc.
Zöld tíz.
Tök hét.
Tök nyolc.
Tök kilenc.
Tök tíz.
Makk király.
Makk ász.
Makk felső.
Makk alsó.
Szív király.
Szív ász.
Szív felső.
Szív alsó.
Makk hét.
Makk nyolc.
Makk kilenc.
Makk tíz.
Szív hét.
Szív nyolc.
Szív kilenc.
Szív tíz.

E kirakás jelentései következnek.

<
>
<
>
Sámánság.
Titkosság.
Üdvözülés.
Megigazulás.
Ukkon.
Görög misztériumok.
Tengri.
Kereszténység.
Dionüszosz:
boristen/napisten.
Démétér:
Eleusziszban.
Kincs:
mennyekben.
Ítélet:
hívőre szigorúbb.
Orpheusz:
költő.
Pütagorasz:
számokról.
Cselekedet:
igaz legyen.
Hit:
Jézus Krisztusban.
Babba.
Magyar ősvallás.
Buda.
Buddhizmus.
Segély:
ingyen.
Beavatás:
fejbe töltve.
Szabadulás:
reinkarnálódásból.
Megértés:
megvilágosodás.
Utazás:
révülés.
Összeszedés:
csontra vissza.
Megsemmisülés:
vágyaké.
Választás:
Nemes 8rétű ösvény.

A vallási kirakásoknak tehát vannak nagyoszlopaik. A nagyoszlopokat nem a tömbök határozzák meg, hanem a lappárok. A tömbök isteneket és vallásokat jelképeznek. Schneider szerint e négy irányzat a saját kinyilatkoztatójával együtt van bemutatva. A kártya négy vallása látható e kirakásban, egyenrangúakként és nem egyedül üdvözítőként bemutatva. És ez a lényeg. Ezeket be kell most mutatnom.

Görög misztériumok: Ukkon=Démétér. Perszephóné anyja.

Ezek többnyire thrák és szittya eredetű misztériumok, melyeket az ógörögök saját vallásukkal egyeztettek össze. A most következő táblázat istenei közül csak az utolsó sorban lévők lesznek igazi görög istenek, a többi isten az előttük ott élő őslakók istenei. Eme őslakók egyes emberek szerint a finnugor népek rokonai, velük együtt az őskori Fekete-tengernek, akkor még tónak északi partjáról a jégkorszak végén elköltözöttek leszármazottai. A táblázat nagy része nem egészen a görögök véleményei szerint állt össze, így ne ez alapján válaszolj műveltségi tesztkérdésekre, hanem a görögök véleményeire csöppet sem bután, de kényszerűen támaszkodó szakkönyvek alapján. Ez is vonatkozik a hobbikutatásokra, amik e honlapon olvashatók. Ettől tartva jobban lehet versenyt nyerni, elfogadott szakvélemény szakértetlen elfogadásával. És egyes szakkönyvekben benne van hogy a Kronosz név jelenti az időt, de mások ezt kijavítják, mert egy kései elképzelt isten, Khronosz az idő. De most már következik a fejezet első istenes táblázata.

Ősök ősei:
Uranosz, az Ég,
Gaia, a Föld.
Bezárva, kiszabadítva:
Százkezű.
Százkezű.
Százkezű.
Egyszemű.
Egyszemű.
Egyszemű.
Víz:
Ókeánosz, a Tenger,
Téthüsz, a Harmat.
Gyerekeik:
folyók,
tengeri vagy vízi nimfák.
Levegő:
Koiosz, az Éghajlat,
Phoibé, a Csillogás.
Gyerekeik:
Létosz, a Homály,
Aszteria, az Éjszaka.
Tűz:
Hüperión, a Világosság,
Theia, a Sugárzás.
Gyerekeik:
Héliosz, Nap,
Szelené, a Hold és Éósz, a Hajnal.
Történelem:
Kriosz, a Száguldás,
Themisz, a Rend.
Kriosz fiai:
Asztraiosz, Pallasz, Perszész:
Állatöv, Háború, Pusztító.
Themisz lányai:
Natúra, Hórák első nemzedéke, Moirák:
Erdő, Évszakok a tél nélkül, Sorsistennők.
Hunyás:
Iapetosz, az Ölő,
Mnémoszüné, az Emlékezés.
Iapetosz fiai:
Atlasz, Prométeusz, Epimétheusz, Menoitiosz:
Szilárd, Előre Gondoló, Utólag Gondoló, Halott Lehetőség.
Mnémoszüné lányai:
Múzsák:
Művészetek.
Természet:
Kronosz, az Arató,
Rheia, a Növelő.
Gyerekeik:
búzaszálak,
erdei nimfák.

Natúrát szerintem biztos a görögök találták ki, hogy az általuk utált és rágalmazott Kronosz fiainak ne az étel számítson. Egyébként második égistennek is tartották. A testérpárok témájának összefoglalása a következő táblázatban.

Ég és Föld gyerekeiről.
Víz
táplálja
Természetet.
Levegő
táplálja
Hunyást.
Tűz
táplálja
Sorsot.

Másik párosítás, 8 istenes egyszerűbb és régibb valószínű rendszerben.

Ős-ok:
Föld,
Ég.
Nemzés-Születés:
Víz,
Sors.
Alvás-Halál:
Lég,
Álom.
Táplálás-Lakás:
Tűz,
Fa.

Én ezt finnugor vallási alapállapotnak tartom, és a jelenségek szellemeit nem olyan erősen hihették isteneknek, de a természettisztelet és a főistenimádás a kereszténység felvétele után is megmaradt.

Beszéljünk megint a görög hitvilágról.

Létosz nőként: Létó. Zeusz+Létó=Apollón+Artemisz. Zeusz+Héra=Árész. Zeusztól Athéné, Hérától Héphaisztosz. Zeusz+Maia=Hermész. Maia: Iapetosz unokája, Atlasz lánya, Prométheusz unokahúga. Aphrodité=Uránosz+Téthüsz. Iapetosz meg Kriosz feleségei: Klümené vagy Ászia Ókeánisz, meg Eurübia Ókeánisz. Themisz és Mnémoszüné férje: Zeusz.

Az olümposzi istenek nevei és egyes hatásköreik következnek.

Szín.
Makrokozmosz.
Mikrokozmosz.
Piros.
Fény.
Tűzhely.
Apollón.
Artemisz.
Héphaisztosz.
Hesztia.
Fehér.
Ég.
Értelem.
Zeusz.
Héra.
Hermész.
Athéné.
Fekete.
Föld.
Érzelem.
Poszeidón.
Démétér.
Árész.
Aphrodité.

Makrokozmosz: világegyetem. Mikrokozmosz: település, lelkivilág.

Zeusz+Démétér=Perszephóné+Dionüszosz.

Ez volna egy szűkszavú leírás a görög istenekről. Perszephóné és Dionüszosz testvérek, és eredetileg thrák istenek. Dionüszosz a mítoszának nem titkos jelentésrétegében Szemelé királyné fiaként szerepel, de ennek ellenére nem félisten, hanem isten. Szemelé thrákul földet jelent. Szemelé halála talán csak valami mesebeli árvaságmotívumhoz tartozik. Lássuk a trák istenek családfáit.

Zemelé, a Föld és a Kő.
Zibelthiurdosz, az Ég és Vihar.
Zabaziosz, a Nap és Természet.
Bendisz, a Hold és a Vadászat.
Kottüsz, a Vénusz és a Háború.

Ennek egyszerűsítése következik.

Ég.
Hold.
Nap.

Hivatkozás: https://en.wikipedia.org/wiki/Paleo-Balkan_mythology.

Az előző pantheont, mint alvilági isteneket is tisztelték. Föniciai eredetű nevük lett: kabirok, néha kabírnak írom. És tisztelték őket a föniciaiak is. Meg a görögök is. Görög misztériumukban az atyaisten kiléte titkos volt. A középkori magyar ősvallásba ágyazódva és magyar istenekkel azonosulva ők lettek a Vasorrú Bába, a Rézfaszú Bagoly, és fiaik, a Napkirály, a Holdkirály és a Szélkirály. A szülők idővel sok tájegységen a keresztény vallás miatt rémeknek lettek képzelve. A kabirok másik panteonja így néz ki: Anya+Atya=Fiú, Anya+Fiú=Nővér+Fivér+Nővér+Fivér+Nővér+Fivér. A legifjabb kabir fiút Scheider József Dionüszosszal azonosította.

Most következzenek a híres emberek. Orpheusz, a thrákiai táltos dalnok azért került a sámánizmus oszlopba, mert bár őróla is neveztek el titkoskodó mozgalmat, de a neve nem emiatt maradt fenn. Az Orpheusz név árvát jelent, és viselőjének története néhol hasonlít Dionüszoszéra, aki isten is meg sámán is. A sámánok ismereteinek egy része titkos, vagyis misztikus titkos ismeret, de a titkosság vagy ezotéria oszlop tömeges beavatást jelent valamilyen titkos szellemi vagy titkosított emberi ismeretben. De amit ezotériának vagy ezoterikának nevezünk, én azt ezoterizmusnak, mert álmisztikus baromság, egyértelműen babona vagy szélhámosság. Dionüszosz misztériuma ókori görög nőknek: szintén álmisztika. Helyette olvassunk szibériai mítoszokat és tanulmányozzuk a látomások természetét. A látomásokról amúgy is írok cikket, ez elérhető lesz vagy lett az előző mellékletből, ami a Négy Betű kirakásról szól. Az álomfejtő fejezet végén hivatkozom rá.

A másik híres ember Pütagorasz, a megbecsült bölcs matematikus, egyben csalással vádolt bolond szektaalapító. Az 1 szám végtelenségében hitt, és nagyoszlopot alkot a mi vallásunkban a Világegyetemmel azonosított Démétérrel. Pütagorasz tényleg görög volt. Orpheusz eredetileg őskori kelet-ázsiai vagy óceániai, akiről indián mesék is szólnak, és aki majdnem azonos a finn Veinemöinennel, tehát mindenütt máshogy nevezik. Amúgy a másik ember, Pütagorasz azért tartozik a Zöld tízeshez, mert azon a levelek a Kabala életfájának szefiráit jelképezi. Szefira magyarul számot jelent. A zsidó misztika ürügyén, de a sorrend miatt következzék a Kereszténység című fejezet.

Kereszténység: Tengri=Alkotó. JodHéVáVHével összetévesztett.

Ajánlom Máté evangéliumát, Pál apostolnak a rómaiaknak írt levelét és Jakab apostol levelét. Ezek a legalapvetőbbek. Saját ajánló: Sámuel, Dávid, Máté, Jakab. Pásztorfiú, igazságszóló, apostol, emlékeztető. És  most egy külön lista következik hivatkozásokkal.

Ettől érthetőbb lesz a Négy Betű kirakás egésze és a Négy Vallás kirakás negyede. De valamit még nem tisztáztam. Fiú=Messiás? Nem minden misztikus vagy misztikátlan zsidó szerint, mert Fiú=Ige, Messiás=Hadvezér, és a hadvezér nem belső szabadság tanítója, hanem csak külsőnek katonája a hagyományos szabadságharcos elképzelés szerint. De még valamit le kell ide írni, amit Jézus mondott, ahogy Máté evangelista leírta: az örök tűzön örök a kárhozata is az Istent csalódás nélkül gőgösen szidónak meg a szabályokat betartó vagy betartató utálatos senkinek. És a Jelenések Könyve csak agymenés, ami a saját korára vonatkozik, de összefoglalja a zsidó jóslatokat, és azokban sok jelkép van. Például a hullócsillagok az úgynevezett bukott angyalokat jelképezik, az állatok pedig a földi birodalmakat.

Magyar ősvallás: Babba=Kisboldogasszony. Szűzanya.

Könyvajánló: Kodzsiki, másként írva Ko-Dzsi-Ki című könyv első és néhány fejezete meg Máté Imre Yotengrit című könyvének első és második kötete. Itt most leírom a titkos panteont, amit speciális táltosok tiszteltek. De előtte még megmagyarázom a királylánymegmentős népmeséket. A királylányok és királyfiak nem istenek, a népmesék nem tartalmaznak titkos tanításokat. A legkisebb királyfit helyettesítő kiskondás egyébként táltosfiú. A királylányokat a szélről, vízről és tűzről mintázták, a királyfiakat az égitestekről, de az a középkor óta még gyakoribb, hogy a királyfiakat semmiről, a királylányokat az égitestekről. E rendszer szerint az égnek, a földnek és a pokolnak saját öttagú istennemzetségei vannak. Tehát ez típusa az istenek nemzetségeiben való hitnek, de nem kettőben hittek, hanem háromban. Most hát következzék a titkos panteonról szóló elmélkedés.

Vasorrú Bába.
Rézfaszú Bagoly.
Napkirály=Égatya.
Holdkirály=Halálatya.
Szélkirály=Földanya.
Földanya.
Halálatya.
Földanya.
Égatya.
Vízángy.
 
  Tűzbáty.
 
Szélsógor.
Holdnővér.
 
    Csillaghúgok.
Napfivér.

FöldanyaÉgatya=Jóisten. Halálatya=Rosszisten. Jelenségek szülőszellemei, akik háborúztak, majd kibékültek: tűz, víz, szél ,hold, csillagok, nap. De Tűz és Víz házassága tönkrement. Szél és Hold házassága örökké boldog. Csillagok és Nap csak barátkoznak mindenkivel, szeretik a függetlenséget. Vagy többférjűek/többnejű? Erre nem tudtam rájönni. De arra rájöttem, hogyan lehet elképzelni egyes isteneket és megérteni panteonjaikat. Például azt, hogy ezek nem az ősvallási és népmesei bábáék, hanem a róluk mintázott istenképek, mint valami felsőbbrendű istenek álruhái. Ezekben nem a titokban pogány parasztok vagy pásztorok hittek, hanem spéci táltosok. A férfiistenek háromsága: Tűz, Szél, Nap. Zsidóellenes változata: rossz zsidó holdisten ledobta a szittya/germán, tehát valamilyen értelemben árja napistent az égből. A germán igazából nem is árja. E panteonra és cucurbita eretnekeire úgy lehet ráismerni elviselhetetlenül komor hangulatú külföldi regényekben, hogy Bábáékra és Jókai Mór Bálványosvár című művének motívumaira és a cucurbita eretnekségre vonatkozó dolgok vannak. Ezeket én nem kerestem, csak olyanokról is szóltak, ami engem mindig is érdekelt. De foglalkozzunk a többi panteonnal is.

Nos eredetileg a panteonokban olyan volt, hogy a Napisten a legifjabb, aztán hogy ő legidősebb, vagy ő ugyan legfiatalabb, de a Csillagistennővel együtt, akit a Vénusz, a Szél, vagy a Tűz jelképez, ha csillagok képzelve égi pásztortűznek. De Tűzanya eredetileg nem a legidősebb fivérként megismerhető Csillagatya "helyettese", és a csillagok őselemének eredetileg a levegő számított. De következzenek a lényeges dolgok.

Az európai északi finnugor vallások kedvenc istenei a Földanya Égatyával, valamint az őselemek anyaszellemei, Tűzanya, Vízanya, Szélanya és Természetanya, akármit gondoltak a származásukról. A másként hívő szibériai ugorok az európai szomszédaiktól tanultak uráliul beszélni. Az őskori ugor hit szerintem ilyen volt, amikor igazából még nem voltak olyan népek, mint ma: megengedő Földanya és haragvó Égatya, ifjabb testvéreik Vízanya és Holdatya, húguk Napanya. Földanya és Égatya fia a Világügyelő, lányuk magyarosan nevezve a Kisboldogasszony. Ha Kisboldogasszonyt Boldogasszonynak nevezzük, anyját Nagyboldogasszonynak. Ugor népek napjainkban: magyarok, manysik, hantik. Lássuk a rekonstruált ugor panteon jellemzőit és változásait.

Hülye belelátások, régi ugor és ókori egyiptomi istenek tudálékos azonosítása fizikai erőkkel:

Magfúzió:
Földanya,
Ozirisz.
Maghasadás:
Égatya,
Széth.
Pozitív béta-bomlás:
Vízanya,
Ízisz.
Negatív béta-bomlás:
Holdatya,
Nephthüsz.
Elektromágnesesség:
Napanya,
Atum.

Egyiptomi istenek e honlapról: http://maatkara.extra.hu/. Komoly szakemberek komoly munkái miért olyan könnyen beleláthatóak ebbe a panteonba áltudományos módra? Mert valamilyen viszonyaik vannak. Az élet elemei e rendszerben: föld, ég, víz, feltámadás, tűz. A panteon variánsa négy elemmel: föld és égbolt, szél és csillagok, víz és hold, tűz és nap. Itt a föld nem nővére, hanem anyja a többi elemnek. Ennek egyszerűsítése: föld és ég/tenger gyerekei nap, hold, vénusz. Hármójuk bármelyike lehet képzelve lánynak vagy fiúnak. De előbb még foglalkozzunk egy nyolctagú panteonnal.

Nyolctagú istencsalád a kártya szerint finnugor és jáfetita, azaz indoeurópai vallások alapján: lásd a táblázatban.

Tűznővértől:
naporcájú Égfivér.
Víznővértől:
holdorcájú Földfivér.
Szélnővértől:
csillagos anyajegyű Természetfivér,
tavasz, hajnal, Vénusz és csillagos égbolt istene.

Öttagú istencsalád a Ghymes együttes Álombálom és Rege című albumaik értelmezései szerint: lásd a most következő táblázatban.

Földanya: kígyó, túzok.
Tengeratya: hal, kormorán.
Napatya: bika, sas.
Holdanya: ló, bagoly.
Éganya: rénszarvas, denevér.

A panteon hitvilága szerint az istenek világszellemek, de objektumainak, a földeknek, vizeknek, tüzeknek, holdnak és csillagoknak meg szeleknek saját egyéni teremtményi szellemecskéi is vannak. Az istenek kisebb szellemei égi szellemek. Tehát Földanya a föld szelleme és égi szellem? Hát, a táblázat szerint vannak égi és földi szellemeik. Az istenek égi szellemei e táblázat szerint madarak képeiben tűnnek föl látomásokban és álmokban. Az istenek szellemeinek nagyságát még jól le kell írni. Ha a panteon szerint a Nap a legidősebb és a csillagos Ég a legfiatalabb, akkor ez a három isten egyforma nagy. A napisten arca a napkorong, a holdistennő arca a havonta eltűnő holdkorong, és a kék Tengerégtől táltosok meg vándorok és más teremtmények szellemeit szülő csillagos Éganya teste az égboltozat. Ő a lélegző túlvilág, a halandó-lélegző életlelkek benne oldódnak fel, a lélekgyermekek az ő szoknyája mögé bújnak vissza az ő méhébe a haldokló öreg testekből.

Az öttagú háromgyerekes istencsaládok elemei: föld, ég, tűz, víz, szél vagy föld, víz, tűz, hold, szél. Azt hiszem. Az ugor panteon őskori őselemei: föld, szél, víz, hold, tűz. Ennek egy kései változata: föld, tűz, víz, hold, nap. Erről a Puszta című vers függelékében lesz szó. És most már következhetne a Buddhizmus című fejezet, de előtte még megmagyarázom az eszterlánc szót és még pár dolgot: a Hold jelképezi Földanyát, a Nap Égatyát, és a Vénusz a istengyermekséget. A Vénuszt a csillagok csillagának hitték. Helyettese a Szél, akit az alkimisták jelképesen a Merkúrral azonosítottak. A perzsa-héber eredetű Eszter név csillagot jelent. És hogy lányság jelképezheti mindhárom leányt, fiúság a fiúkat, és hogy égitestekkel azonosításuk egyes hívők szerint nem igazi azonosságot jelent. És ami még fontos: a párosság. Egy kéz az fél kéz. Kiegészítik egymást, mint férfi és nő, mint okos és erős, és mint erős fizikus meg erős orvos a test kutatása közben, stb.

Könyvajánló: Máté Imre Yotengrit című könyve. A könyvvel kapcsolatos honlap: http://www.yotengrit.hu/.

Ennyit kellett még ide leírni. Következik a buddhizmus című fejezet.

Buddhizmus: Buda=Buddha. Megvilágosodott.

Miként volt jelen kultúránkban. Hát, ez jó kérdés, de volt néhány nomád buddhista. Biztosan hittek a női buddhákban. Eszerint Babba a budák anyja. Minden objektum és egyed szelleme buddhatermészetű. Egyébként senkinek nincsen állandó énje, mert senki nem azonos az érzékeléssel, a vágyakozással, az éhezéssel, stb. A tudat állapota és a világé is változó. És a világban van szenvedés. Ennek okai az önzés és a vágyakozás. A dolgoknak vannak okai. Az okozott szenvedés a buddhisták szerint megszüntethető a nemes nyolcrétű ösvénnyel: helyes szemlélettel, szándékkal, beszéddel, cselekvéssel, életmóddal, erőfeszítéssel, éberséggel, elmélyedéssel; vagyis elfogulatlansággal, meggondolással, rendes értelmes beszéddel, erkölcsösséggel, tiszta munkával, odaadó szorgalommal, tudatos cselekvéssel, önvizsgálattal. Így lehet még jobban megvilágosodni.

De mi is a buddhizmus célja? Véget vetni a reinkarnációknak, vagyis az állandóan új személyazonossággal más testben való feltámadásoknak, mert a világban bármi megeshet az élővel. A halott emberből lehet ember, állat, növény, az előző élet erkölcsisége szerint. Ettől kell megszabadulni. Tehát egy indiai hiedelem szerinti fárasztó dologtól kell megszabadulni. Ha valaki nagyon rossz, pokoli fogolynak születik újjá, ha nagyon jó, akkor hosszú életű istennek. De Buddha szerint ebből is ki kell szabadulni, hogy a világ végéig ne kelljen meghalni és megszületni és meghalni és megszületni. Ezért meg kell semmisíteni sok vágyakozást, és a legalapvetőbb a halál után magát égesse el, és ne akarjunk megszületni. Ezért kell a nemes nyolcrétű ösvény, amiről előbb szóltam. Megvilágosodásért és megszabadulásért kell. Kissé komor. Egyébként van reinkarnáció, de az választható dolog, és lehet úgy is csinálni, hogy egy részünk túlvilágon pihen, más része élő utódunk szellemével olvad össze.

Bizonyítandók bizonyítékai

Hogy ezek a kártyás dolgok miből találódtak ki? Feltöltés alatt.

Tartalomjegyzék

  1. Hittanocska házilag
      1. Görög misztériumok: Ukkon=Démétér. Perszephóné anyja.
      2. Kereszténység: Tengri=Alkotó. JodHéVáVHével összetévesztett.
      3. Magyar ősvallás: Babba=Kisboldogasszony. Szűzanya.
      4. Buddhizmus: Buda=Buddha. Megvilágosodott.
      5. Bizonyítandók bizonyítékai
      6. Tartalomjegyzék