Hold Nővér Gyémánt Jurta Szemes Úr

Elvitt engem a rézfaszú bagoly

Vissza. Tartalomjegyzék. Ez egy elavult változat. Térj vissza az előző lapra.

Rájöttem miért lettem rákényszerítve különös munkámra, és elmesélem ennek történetét.

A hír igaz: a varázslóknak nincs varázserejük!

Tehát: varázsló az, akinek látnia kell a világokat. Ekkor a test-lélek kapcsolat olyan laza, mint haldokláskor. És az agy működése az álmodás, mint alváskor vagy néma haldokláskor, amely halálnak látszik. A másmilyen álmodáskor is lehet egyszerű álmodás. És a magyar néphit szerint az egyszerű álmodás is utazás a túlvilágon. Ez aztán bonyodalom! Előző részben a Két saját hivatkozás című fejezetben hivatkozom egy leendő eszmefuttatásomra, mert tényleg tök bonyolult a sokféle egyszerű eset hasonlósága. (Tehát a lebegésérzetet a fájdalomérzet hiánya okozza-e vagy előtte is lehetségessé válik-e már. Komolyan, mindig zavarba lehet jönni, hiába valós élmény, ami valós.)

Amiért rám lett kényszerítve e furcsa ingyenmunka, amelynek lényege a szellemlátás és a lényeglátás, egy bizonyos célból lett rám kényszerítve. Azért kényszerítették rám az ősök az istenek segítségével, hogy ismerjem a vallások hasonlóságait és a nagyon különböző felfogások nagyon egyforma gondolatait. Odaát tanultam ezt, tankönyv nélkül, és úgy emlékszem rájuk, hogy eszembe jutnak, amikor könyveket olvasok, mint mindig. És ha látok szellemeket, akkor jobban emlékszem az álmodásaimra, amiken ezeket tanulnom kell. Ha jobban megértjük egymás gondolatait, könnyebben megkedveljük egymást mi népek.

Beavatásomat lejegyzem, de nem írok le mindent. Leírok pár dolgot, ami ősvallásos hobbizásom közben történt velem, és amiktől igen meglepődtem.

Beavatásom

Szétszaggattak, megfőztek, és aztán, mint fémet, kiöntöttek, megszilárdítottak, kiöntöttek, megformáltak, kalapáltak és megcsináltak. És ezt úgy tökéletesítették, hogy ne vérezzek, és hogy minden reggel fölkelhettem. Ez a beavatás főzés volt pokoli kondérban és kohászat volt alvilág méhében. Magzatvíz és anyameleg. Tűz a vizet felemelte: főzés tűz fölött, olvadás tűz fölött, pára, lecsapódás, szilárdulás.

Álmomban fénylény, női szellemnek, világszellemnek, szellemek anyjának mutatja magát, fejem szellemét és életlelkét beszippantja a méhébe, ahol a bagoly az álarcos halott varázsló őseimmel együtt széjjelműt, és aztán a világszellem megfőz, azután meg összeszed a melegével, összeolvaszt. És utána már csak úgy viselkednek, mint parancsoló, tanácsadó, tanító és segítő szellemek.

(És mégis maradtam hülye, mert másodszor is rólam szólóvá tettem ezt az álomfogós rajongói oldalt, csak azért, mert ez a legszemélyesebb hangú része a honlapomnak. Vagyok tudatlan gyerek és tudatlan öreg, vagyok gyáva és vagyok merész, ami állandó, az a hülyeség.)

A mítosz-vers végső kommentárja, megbizonyosodván, és rövidre fogván

Tehát nem harmincéves szomorú pszichológusoknak írtam, hanem bárkinek: változóknak, plusz-egy-éveseknek, szomorúaknak, önmagukat éppen észre nem vevő hisztis hülyéknek és önző bumburnyákoknak, és nem azért, hogy riogassak valami ősemberi vagy ősisteni fekete humorral, vagy önkigúnyoltató önmagamnak-meg-nem-feleléssel. Még egyszer bocsánatot kérek, hogy ennyire elfelejtettem finomkodni, nem-tudatosan reménykedve abban, hogy másoknak is fájni a lélekhalálos dolog. De amúgy: Nap-Merkúr, azaz Utód-Hatalom/Hatalom-Utód. Mert félelemnek hatalomvágya isten-utódban volt, aki hatalmat kaphatott megbánó atyjától, fél vagy teljes királyságát. Tehát leszúrva az, aki túl szigorú volt rossz gyerekhez. Ez olyan, mint egy őskori monda az első ősemberek gyerekkoráról. (Első ember: fiúisten vagy teremtett ősember, főleg a pogányságok szerint.) Köszönöm a türelmedet, kedves olvasó. Mindjárt folytatom mással.

A kártyás panteon határozott és végsőcske magyarázata

Feltöltés alatt: viselkedés és leszármazás végső megértése.

Megégeti, eloltja, leejti: őrülten/aljasul, anyátlanul, bosszúsan. Korszakok, miket jelképeznek, de nem esnek velük egybe: tűziszonyos korszak, tűzhelyes kőkor évenkénti tűzhelytakarítással, esővíz-gyűjtögető földműves történelem.

Hé.
Jod.
Hé.
Váv.
Hé lent: Ukkon.
Váv lent: Gonosz.
Babba.
Bud(d)a, Vénusz, Mars, Jupiter, Szaturnusz.
Tűz.
Ég.
Víz.
Föld.
Szél.
Természet.

Tengri-Gonosz és Ukkon lánya Babba, Tengri-Gonosz és Babba fiai-lányai Bud(d)a, négy fajta emberszellem és az állócsillagszerű állatszellemek. Bud(d)a és Babba lányai a Tűz, a Víz és a Szél, akik szülték az Eget, a Földet és a Természetet.

Világok: a fönti világ főleg az isteneké, a lenti a főleg szellemeké. A lentihez tartoznak a teremtés, alkotás és készítés világai. Az alkotás világában az magas ég, a tündérország, és az alvilág. Az áradás világába vetül a zárkózott Jod, és idáig jut a halhatatlan lélek. Teremtés világába vetül Hé, és idáig jut a félhalandó lélek. Az alkotás világába vetül Váv, és itt él meg a halandó lélek. A kab(b)ala szerint a teremtő a teremtés világában a révülő alkotó szájával teremt, az alkotó az alkotás világában a révülő készítő, azaz ember szájával alkot. Ez az alkotás egy háromnapos kántálás, ami igazából el van nyújtva hat-hét napra. Erről később, most az istennevekről: az Ukkó földanya név egyik népi változata az Ukkon. Szóval, ukkon-poharat ittak a földszerződéseknél. Finn változata ukko, de az égistent jelent. Gonosz vagy Gönüz: ez egy furcsa név, amit nem magyaráztam meg eléggé kártyás témában. Nos van sárga nap, a jó Gönüz, és kiköpött fekete nap, a pokoli kínzó "rossz" Gönüz. De mindkettejüket, mint egypetéjű ikreket is, úgy azonosította a kártyakészítő, mint a középkori "igazság-sátánt", két példányban. Eszerint a jó Gönüz neki küldte Budda-Jézust, hogy őt égesse három napig az emberek helyett. Így értelmeződik a bibliai János evangélium. De most megmagyarázom a Bud(d)a nevet: állítólag így hangzott magyarul a Buddha név, aki egy indiai vallásalapító, illetve róla elnevezett főisten. Jelentése ugye megvilágosodott, ezt tudjuk. Ezeket a neveket muszáj volt megmagyaráznom, ha már ennyire erőltettem őket, miután összegyűjtöttem, és "megérezgettem", melyek a kártyásan ideillők a sokféle megszokott elnevezés közül.

Magyar kártya, boszorkánykonyha, rézerdő

Valamit elfelejtettem tisztázni az utolsó fejezetben. Sárga nap: jó tudat. Fekete nap: elnyomott tudatalatti vagy kiköpött sátán. Vesd össze özönvízmondával a Mondák könyvében, Tengrit fejezetettel a Yotengrit 1. kötetben, Szívtelen Sátán teremtődésével a Dragon Ball rajzfilmben. És amit még mindig nem tisztáztam: János evangéliuma kártyául, a kártya hitvilága nélkül így hangzik, hogy Jod fölajánlotta Tengrinek Vávot, hogy Váv égjen az emberek helyett egy bizonyos időközben, és egy Barabás nevű sorozatgyilkos pedig véletlenül, saját tudtán kívül fölajánlotta magát a sátánnak, hogy őt sanyargassa pár napig a többi zsidó helyett, és hogy az Alkotó nem a sátánnal azonos, hanem Tengrivel. Utolsó elfelejtett dolog: a Dionüszosz-mítosz átértelmezése és világok fölé vetítése az őskori dolgok miatt, valamint a világ nemzésének mondája, mint indiános monda. Ezek együtt a kártya mondája, amit leírnék egyszer szebben is, és abban valahogy benne lenne, hogy a tűz, mint skizofréniás dolog, mert ezt az lelkibetegséget valami okozza, a közösségen belüli feszültség, bár ez a (tán egyik lehetséges) ok még nem túl ismert, "csak" a srí lankai sámánoknál. Hát van amiben jó a sámán, van amiben a psziciháter, inkább senkit nem korholok vagy dicsérek túl.

Tehát a kártya látszólag letudva. Megmagyarázom a boszorkánykonyhát: az aranycsinálásnak hazudott kémiai kísérletek, mint főzések zajlottak a konyhának nevezett laboratóriumban. És a rézerdő: furcsa, hogy a Merkúr bolygóval jelképezett higanyhoz kapcsolódik, nem a vénuszos rézhez. Mindegy, az alkímiában a szintek nem réz-ezüst-arany, hanem rothadás-ezüst-arany. Ami a bűvészkedő kísérletben így fest: Először ásványok oldása, aztán gyorsan bekevert ezüst kicsapása, ami megsárgul, aztán a bekevert arany csapódik ki vörösen. És a látványra vetítődik ki a lélek irányított fejlődése. Tehát feketítés, fehérítés sárgulással és vörösítés. A három leggyakoribb szín a negyedikkel, majdnem leggyakoribbal. Nálam pedig 3+1 szín, ahol fekete a szembesülés a kinőtt érzelmek létezésével, fehér az (kényszer-)előkészítés, vörös a halál és feltámadás, sárga a végső simítások rajtam, nem éppen általam, és nem éppen érzéstelenítős műtéttel. A szinteknek nincsenek külön sárkányaik, és a sárkány nem külön nemzetség tagja, hanem testvére a királynak és királynőnek, mint a pokol az égnek és a földnek. Tehát férfi lélek, női lélek, állati lélek halála történik, egyszer, együtt, és feltámadásuk, akik erősebbek lelkekként rendesebb lelkek.

Kirakások röviden és érdekesen

Először egy táblázat rendes javítása legyen itt még utoljára. Megint egy kitérő, tudom.

Ég:
Semmi,
Tenger.
Föld:
Végtelenség,
Kő.
Világosság:
Fény,
Fényesség.
Vizek:
Káosz,
Tenger.
Szárazulat:
Űr,
Kő.
Világítók:
Áradás,
Fényesség.
Kikelők:
Teremtés,
Tenger.
Csúszómászók:
Alkotás,
Kő.
Paradicsom:
Üdvözülés,
Fényesség.

Tehát a teremtéses hasonlatok kivetítve a teljesebb folyamatra, ezen belül egy kitérő: az isten emberszerű, faszerű és állatszerű. Ezért az életfán megnevezett néhány emberi szerv állatszervről van elnevezve. Ez kitérő volt a kitérőben. Tehát az életfa-ember melegen rálehel az űr közepén a saját szefiráira, mint cserépedényekre vagy tojásokra, és hét véletlenül eltörik, amik teremtésben újjáépítve, és amivel az idő és a ciklikusság is létrejön. Ez amolyan ősrobbanásszerű dolognak látszik, és csodálkozott is rajta egy kereszténnyé lett belga zsidó csillagász, amikor a távcsövével enélkül is fölfedezte, hogy a galaxisok távolodnak egymástól. Furcsa véletlen hasonlóságok néha vannak.

Alább már a kirakás-nevek lesznek. De előtte még, röviden: tarotos kirakást átnevezem négy világ kirakásnak, amiben a világ szintet és időt is jelenthet. A Nap járása kirakást, amiben fordított napjárás van a Nap "szemszögéből", annak neve négy betű.

Érvényes Széfer Jecirá zsidó varázskönyvfordítás narancssárga borítóval: sokfelé kölcsönözhető, pedig kiadója, a Stratégiai Kutatóintézet az furcsa észjárású.

Kirakás táblázata és a táblázat magyarázata feltöltés alatt. Nap járása kirakás részlete: felsős kirakás. (Szorongás helyett erővágy szót kéne használni: erővágy arcai biztonságvágy és hatalomvágy. De megszokásból maradok a szorongásnak fordított félelem-fogalomnál. Tehát a négy betű kirakása: istenidézés, jóslásszerű tanácsadáshoz, hogy valaki fejlődjön.)

Stüszi:
skizoid szorongó.
Ez néha önimádó.
Közutált mondata: te senki vagy.
Fensőbbséges.
Lehet, hogy elkövet valamit.
Frász a környezőtől, akárhogy viselkedik.
Jósága, mint feszültségét oldó: kutatás.
Szavazóként tiltakozó.
Geszler:
kényszeres szorongó.
Ez néha imádó.
Közutált mondata: valamit valamiért.
Szigorú.
Lehet, hogy kuporgatja a pénzt.
Frász az állandótlantól, akárhogy viselkedik.
Jósága, mint feszültségét oldó: becsület.
Szavazóként maradi.
Rudenc:
depresszív szorongó.
Ez néha imádó.
Közutált mondata: hadd segítsek.
Szolgálatkész.
Lehet, hogy elkövetőt védelmez.
Frász az elhagyatottságtól.
Jósága, mint feszültségét oldó: gondoskodás.
Szavazóként rajongó.
Tell:
hiszteroid szorongó.
Ez néha önimádó.
Utált mondata: miért pont én.
Sármos.
Lehet, hogy szórja a pénzt.
Frász az elnyomástól.
Jósága, mint feszültségét oldó: szórakoztatás.
Szavazóként haladi.

Ugyanez félelmek nélküli hatalmaskodással: a pszichopatákról.

A skizoid szorongó szadizmusa.
A kényszeres szorongó méltatlankodása.
A depresszív szorongó szolgálatkészsége.
A hiszteroid szorongó sármja.

Nem pszichopata bántalmazó: azt hiszem, skizoid+hiszteroid. A hiszteroid szorongás a skizoiddal társul, ha otthon és világ elvárásait nem lehet kibékíteni. De hogy ennek következménye kombinálódván (nagyon) önző cinizmussal ez-e a viselkedés is-e, azt nem tudom. Ha otthoni elvárások egymásnak ellentmondók, akkor depresszív+hiszteroid. Szóval erről bővebb kifejtést sajnos még sehol nem olvastam.

Akkor most lássuk a zsarnokoskodást, hogy hogyan okoskodok róla tudálékosan. Bántalmazó családi környezetből felnővén hatalmat kaparintván.

Skizoid+kényszeres: fensőbbséges, önimádó, szigorú, méltatlankodó.
Sok halált okoz, fél a környezettől és a mulandóságtól.
Depresszív+hiszteroid: fáradhatatlan, mundérkodó, önimádó, hisztérikus.
Nagyot akar bizonyítani, fél az elhagyatottságtól és az alávetettségtől.

Így vélem. Ez csak vélemény. Amiben méltatlankodás és megértés egyaránt van. Ez részletes vélemény, de nem kimért tudomány.

Végül egy kis bogarasság, ami jellemző például az igazi varázslókra: az autizmus. De csak saját magamon mérve, és szintén szaktudás nélkül.

Stüszi:
analitikus gondolkozás hajlamától,
túl érzékeny érzékeléstől.
Bonyolultan agyaló, lényeget veszítő.
Geszler:
pördülő mozgás szeretete,
váratlan fordulat utálata.
Legyen ő fölkészítve arra, számítani lehessen őrá is.
Rudenc+Tell:
nehezen tud megfelelni otthon is.

Legvégül az elfordított kirakás csak alsókkal: elfordított alsós kirakás. Olyanok, mint csillapodott felsők.

Női oldal.
Férfi oldal.
Fürst:
rosszaságért elnézés.
Ukkon.
Reding:
rosszaságért büntetés.
Tengri.
Harras:
igény barátságra.
Babba.
Kuoni:
igény rendre.
Bud(d)a.

És most következzenek a beavatós kirakások. De előtte: szerintem valamelyik közeg biztosan túl szabályozó, ha valaki ez ellen az önimádat mindkét fajtájával lázad, és közben megtanulja a szabálykövetés színlelését. Az ő családjából származik majd nagyon akaratos vezéregyéniség, lásd a zsarnokoskodós táblázatot.

Tehát a beavatós táblázatok. Először a vízkeresztes kirakás. A kántáló férfiként működik.

>
<
Zöldkirály:
vörösítés.
Fürst:
Föld.
Ház:
település.
Szefirák:
út.
Tökkirály:
sárgítás.
Reding:
Nap.
Eltűnés:
felszabadulás.
Szentély:
szentség.
Makkirály:
fehérítés.
Harras:
Hold.
Major:
összeszedett.
Héjak:
összeszedendő.
Szívkirály:
feketítés.
Kuoni:
Csillagok.
Merénylet:
sárkány.
Vár:
királyság.

Lássuk a folyamatokat.

Munka.
Visszatérés.
Szövetség.
Üdvösség.
Beavatás.
Feltámadás.
Alászállás.
Halál.

Magyarázat: révülés, lombikbéli kín, nemesedés, küldetés. Három halála és három feltámadása három testvérnek, király nevű férfiléleknek, királynő nevű női léleknek, sárkány nevű állati léleknek. Három fejlődés, három nemesedés, rendesebbé válás. (Ezek halandóból halhatatlanná váló lelkek?)

Tűzkeresztes kirakás. A kántáló nőként működik.

Tél:
vérzés.
Tell:
szépség.
Folyó:
közép.
Halálfa:
tudás.
Ősz:
alakulás.
Rudenc:
kincs.
Tó:
félelmetesség.
Életfa:
élet.
Nyár:
tüzelés.
Stüszi:
életerő.
Család:
szeretet.
Kalap:
elhagyott.
Tavasz:
újrakezdés.
Geszler:
megbékélés.
Csónak:
szöktetés.
Kastély:
verések.

Lássuk a folyamatokat.

Üdvözülés.
Beavatódás.
Megújulás.
Halhatatlanság.
Melegség.
Boldogság.
Egyensúly.
Menekülés.

Magyarázat: rossz férjtől szöktetett nő és gyerekei a kiszabadítójukkal élnek, és a nő egy Isten általi beavatás elkezdését tanulta meg. (Az új "férj" eredetileg városi ember, aki ismeri a kártyát. Valami falun is szükséges munkája lehet.) A valószínűleg 7 napos kántálás menstruációval végződik, de közvetlenül előtte a kántálással megidézett megszálló Isten megkezdi a beavatást.

Szellemekről

Üzenet: olvasd el újra a mítosz-verset és a szorongásos táblázatos fejezetet, mert csiszoltabb lett a stílusok vagy jobb a szövegük. Üzenet ideje: 2016-odik év november havának negyedik hete.

FIGYELEM. TORONY, SÁRKÁNY ELFELEJTVE.

De itt e fejezetben szó lesz például a természetről is és a Harras kártyalapról is, de  legelőször a szellem szó jelentéseiről. Feltöltés alatt. Monda-kiigazítás is kell!

Szín, lap.
Király.
Ász.
Felső.
Alsó.
7.
8.
9.
10.
Tök:
politikusok.
Sárga:
ösztöné.
Nyár:
Tűz.
Stüszi:
Jupiter.
Reding:
Nap.
Üresség:
eltűnés.
Család:
családiasság.
Kalap:
bálvány.
Szentély:
hit.
Szív:
papok.
Fekete:
szellemé.
Tavasz:
Szél.
Geszler:
Mars.
Kuoni:
Merkúr.
Merénylet:
győzelem.
Átkelés:
bátorság.
Székhely:
rosszaság.
Vár:
jóság.
Makk:
vidékiek.
Fehér:
léleké.
Tél:
Víz.
Tell:
Vénusz.
Harras:
Hold.
Major:
tanács.
Folyó:
közép.
Halálfa:
tudás.
Héjak:
darabok.
Zöld:
városiak.
Vörös:
testé.
Ősz:
Föld.
Rudenc:
Szaturnusz.
Fürst:
Föld.
Ház:
bujdosás.
Tó:
fenyegetés.
Életfa:
élet.
Szefirák:
számok.

Kis táblázat hozzá.

Világuralom.
Önuralom.
Boldogítás.
Boldogulás.

Négy világ

Az emberiség szellemi fejlődése a történelem folyamán, valamint a történelemből az örök életbe.

<
>
<
>
Kincs.
Ítélet.
Halhatatlanság.
Királyság.
Feltámadás.
Mise.
Felszabadulás.
Választás.
Segítség.
Varázs.
Küldetés.
Titok.
Kulturálódás.
Természetanya.
Törvénytelenség.
Kinyilatkoztatás.

Kis táblázat hozzá.

Mennyország kora.
Újszövetség kora.
Ószövetségek kora.
Édenkert kora.

Négy betű

Javaslatos jóslatok pszichológiával. Alapozó táblázat, magyarázat nélkül.

<
>
<
>
Üdvösség.
Kényszeres.
Remény.
Skizoid.
Lemondás.
Türelem.
Döntés.
Önlegyőzés.
Szabadság.
Depresszív.
Támogatás.
Hiszteroid.
Boldogság.
Menedék.
Épülés.
Alázat.

Beavatós használata: feltöltés alatt.

Jóslása: lásd majd máshol.

Kis táblázat hozzá.

Becsület.
Kutatás.
Gondozás.
Biztatás.

Felsős kirakás

Frászban állandótlantól.
Mondata ez is lehet: Valamit valamiért.
Szigorú is, kapzsi is, vakhívő is lehet.
Szavazóként maradi.
Házastársként szabályozó.
Vadsága vasszigor is, uralkodás is lehet.
Frászban környezőtől.
Mondata ez is lehet: Enyém az igazság.
Öntelt is, faragatlan is, önimádó is lehet.
Szavazóként tiltakozó.
Házastársként rideg.
Vadsága elkövetés is, gorombaság is lehet.
Frászban magánytól.
Mondata ez is lehet: Megcsinálom neked.
Szolgáló is, pártoló is, vakhívő is lehet.
Szavazóként rajongó.
Házastársként törődő.
Vadsága ragaszkodás is, pártoskodás is lehet.
Frászban parancsolgatástól.
Mondata ez is lehet: Miért én.
Sármos is, pazarló is, önimádó is lehet.
Szavazóként haladi.
Házastársként hisztérikus.
Vadsága szeszély is, követelés is lehet.

Önimádós kettős kirakás

Goromba, rideg, lekezelő lehet.
Választása teljesen ésszerű, tán őszinte is.
Szeszélyes, hisztérikus, sármos lehet.
Zsarolása érzelmi zsarolás, ragaszkodás.

Önimádós egységes kirakás

Elkövető, goromba, lekezelő;
szeszélyes, zsaroló, sármos.
Akkor is ver, ha jól van.
Választása teljesen ésszerű, hazug.
Zsarolása érzelmi zsarolás, félemlítés.

Pszichopata

Akinek viselkedésére hasonlít az önimádó, mint az egységes önimádó kirakásban leírt személyiség, de a pszichopata nem szorong. De a most következő viselkedés-táblázatom mindkét személyiségre vonatkozhat, azt hiszem.

Méltatlankodó.
Szadista.
Előzékeny.
Sármos.

Zsarnok

Fensőbbséges, önimádó, szigorú, méltatlankodó.
Sok halált okoz, fél a környezettől és a mulandóságtól.
Fáradhatatlan, mundérkodó, önimádó, hisztérikus.
Nagyot akar bizonyítani, fél az elhagyatottságtól és az alávetettségtől.

Autista

Lassú alkalmazkodás,
boldog pörgetés.
Össze-vissza agyalás,
elnagyolt megért(et)és.
Szolgálatkészség,
szeszélyek.

Elfordított alsós kirakás

Ukkon:
elnéző.
Gonosz:
neheztelő.
Babba:
álmodó.
Bud(d)a:
tanító.

Vízkereszt

Kántálás pszichológiai alkímiával, de lombik nélkül.

>
<
Világ.
Küldetés.
Arany.
Beavatás.
Ezüst.
Felépülés.
Sötétülés.
Halál.

Ház: testünket, illetve lényünket jelképezi.

Kis táblázat hozzá.

Munkálkodás.
Megvilágosodás.
Megtisztulás.
Áldozathozatal.

Tűzkereszt

Kántálás menstruáció idejét érintve, legyőzve a halálistenes kárhozat rémképét.

>
<
Csodálat.
Tudás.
Adomány.
Halhatatlanság.
Életerő.
Meghittség.
Megbékélés.
Szöktetés.

Kis táblázat hozzá.

Tekintély.
Beavatás.
Szerelem.
Nemesség.

Úgynevezett nemesség, mint lelki tulajdonság: nem kihasználni/gyűlölni nőt/férfit, és nem is ezt csinálni senki más más teremtménnyel sem.

Köszönöm a figyelmet.

Kártya-dráma

Kártyajóslás

Tartalom

  1. Elvitt engem a rézfaszú bagoly
      1. Beavatásom
        1. A mítosz-vers végső kommentárja, megbizonyosodván, és rövidre fogván
        2. A kártyás panteon határozott és végsőcske magyarázata
        3. Magyar kártya, boszorkánykonyha, rézerdő
        4. Kirakások röviden és érdekesen
      2. Szellemekről
        1. Négy világ
        2. Négy betű
        3. Felsős kirakás
        4. Önimádós kettős kirakás
        5. Önimádós egységes kirakás
        6. Pszichopata
        7. Zsarnok
        8. Autista
        9. Elfordított alsós kirakás
        10. Vízkereszt
        11. Tűzkereszt
      3. Kártya-dráma
      4. Kártyajóslás
      5. Tartalom