Istenségről:
Ha a bogáncsra nézöl, a körtefára, a lóra, vagy a sasmadárra, fölösmered, hogy íme, ez bogáncs, az körtefa, amaz ló, emez sas. Fölösmered a Különbségek miatt. Ha azt néznéd, mi Közös bennük, és mind-valahánnyal miben közösködsz te magad, rádöbennél, hogy alig van Különbség köztetek. Ez azért van, mert minden Lét alapja az Egy, Egyből Kettő, Kettő meg Egy. Ez a legegyszerűbb számrendszer, minden Lét négygerezdes alapköve, minden Lét lényege. Kinek-kinek minden porcikájában, minden vércsöppjében benne van.
Rosszról:
Ármán legfőbb fegyvere a butítás, a butaság pedig a legveszélyesebb verem, mibe ember eshet - vagy dönthet, lökhet másokat. Ezért a buta államfő, a buta hadvezér rosszabb az éles eszű hamisnál. - miképpen a jóindulatú, buta tanács rosszabb a rosszindulatú, hamis tanácsnál -, mert burkolata nem ád okot gyanúra, megfontolatlanabbul követik.
Emberről:
...Aki buta, az böcstelen, mert képtelen magasabb eszmék átélésére.
Hála érzetére csak nemes lélek képes. Ha egy állat hálásnak mutatkozik, azért mutatkozik hálásnak, mert nemesebben érez sok embernél, aki félkész ember.
Állatnak már nem jó, embernek még rossz.
Nem minden ember egyenlő - Isten előtt annyira sem, mert a szellemvilágban a Szellem értékét mérik. A Jó Szomszédság értelmében azonban mindenkinek joga van az egyenlő esélyhez.
Legfontosabb törvény a Jó szomszédság törvénye: mindent cselekedhetsz, amivel nem ártasz másnak. Ebben benne foglaltatik, hogy közelséged nyugalmat és biztonságérzetet nyújtson környezetednek, mert számíthad rád gondjában-bajában!
Jámbor János:
Akinek fontos, merre keverjék a kását, rosszul főz.
Nem ölég a nemzetnek kórusban zengeni a "Talpra magyar"-t. Két lábra kéne állnia négy helyett.
Jót akarni rosszul károsabb, mint rosszat akarni.
A bölcs sohasem hiszi magát bölcsnek. Mások tartják annak.
Aki madárfiókot dob ki fészkéből, csecsemőt is kidobna bölcsőből, ha nem félné a törvény szigorát.
Tudós Nagy Ferenc:
Nem éntőlem való, de hirdetem, mert igaz: "erős család - erős nemzetség, erős nemzetség - erős had, erős had - erős nemzet." A család pedig akkor erős,ha nem erőszak tartja össze, hanem egyetértés.
A gyűlölködés megfeketíti a múltat, szétrombolja a jelent és megmérgezi a jövőt. Türelmesek legyetek, megértők, megbocsátók és törekedjetek szeretetre.
A népek, nemzetek akkor süllyednek mélyre, amikor azt hiszik, mindenek fölött vannak.
Az elvtelen ember minden mozgáshoz tud csatlakozni, és mindent csúfra visz.
Nevüksembiztos mesterek:
Almafából nem lehet lehet szilvát nevelni, szilvafából sem almát, de mindeniknek nyesésén múlik, hogy minőre terebélyesedik. Az emberben is hajlama mérvadóbb, de neveléssel sokat lehet javítani, vagy rontani.
A zab nem teljes értékű árpa, az árpa nem teljes értékű zab, de teljes értékű gabona mindenik. Ezenképpen a magyar gyarló németnek, a német magyarnak, a tót ennek is, annak is, de embernek mindenik megfelelő.
Ne várd el macskádtól házad őrzését, kutyádtól, hogy egerésszen!
A népek, nemzetek elviselhetősége, vagy elviselhetetlensége nem különbjeik magatartásán áll vagy bukik, hanem köznépükön.
Egyént és népet egyaránt meg lehet rontani ajnárolással és ocsulással.
Aki hanyagolja múltat, hanyagoltatik a jövendő által!
A rossz ember lelke is könnyebb halálakor a közömbösénél.
Légy óvatos azzal, aki mindenben igazat ád néked.