A
          Hold

Látomások, varázsigék és szekták veszélyeiről kicsiknek és nagyoknak

Javítva és bővítve: 2014.10.30.

Vissza a Törzs-szint rovatbeli hivatkozáshoz.

Vissza az Igék című íráshoz.

Látomások

Látomásokat, fura hangokat fáradtság, idegbetegség, mérgezés vagy valamilyen szellemi/technikai behatás/beavatkozás okoz. A látomások vagy belső hangok néha valamit mutatni akarnak, néha valamire utasítani. Ez lehet rendes jelzés vagy a valóság oktalan/szándékos elferdítése. Az okozó személy vagy dolog céljaival és tulajdonságaival tisztában kell lennünk! Ne füvezzünk! Ismerjük meg saját vagy annak tűnő gondolatunk okait is! Lehetőleg ne szedjünk antidepresszánst, mert gonosz belső hangokat "mondhat". Ha régóta szedünk és elvonási tünetünk lenne, akkor szedjünk, a hangokra meg ne hallgassunk. Depresszió ellen a műételek elhagyása lehet egy hatékonyabb, de mégsem egészen teljes megoldás. A 150 éves evési szokások is szomorúságot okozhatnak a túl sok növényi anyag miatt. Mindenevők vagyunk, nem gabonaevők, cukorevők, műételevők.

A látomásokat könnyű összetéveszteni a szellemekkel történő találkozásokkal. Szellemet keresni vagy hívni nagyon veszélyes, ez nem játék! Magyarán ne állj szóba idegenekkel! Ráadásul egy szellem a legügyesebb hazudozó, és tudja magát kedves rokonnak/barátnak mondani/mutatni!

A látomások bizonyos hányadának hatására született meg nem vallás. A látomások és az ismeretek, előítéletek összessége egy új hiedelem-kultusz alapja.

Varázsigék

A varázsigéket pontosan kell kimondani. Tehát nem ejt-sük, hanem ejcsük. De a pontos kiejtés és hangsúly igazán csak az angol varázsigéknél fontos, hisz az angol nyelv nyelvjárásainak kiejtései kölcsönösen érthetetlenek, és ezért a hangsúly fontosabb a magánhangzók hangzásánál. A londoni tájszólást szerencsére jó néhányan ismerik) És a varázsigéket rendesen és ügyesen, ügyelve kell használni. Hatástalanok, és balesetveszélyesek, betegítőek, is lehetnek. A varázslás sem játék, sem felnőtt, sem gyermek kezében: mint ahogy a bonyolult vegyészet sem az, mint ahogy a sokat látott kés, az ijesztő hegesztő és a hülye gagyi nyelvtanóra sem az.

Veszélytelen varázsigék: néprajzi könyvekben sok olvasható, itt pedig néhány.

Első varázsige:

Om mani padme.: Ős-Anyácska szeme (verjen)!

  1. Om: ó, régi, forrás, ős. (Ős-türkül és szangírul.)
    Vö.: av-.
  2. Ma: anya. (Ős-türkül és szangírul.)
    Vö.: mama.
  3. Ni: -nak/-nek. (Ős-türkül és szangírul.)
  4. Padme: szem. (Ős-türkül és szangírul.)
    Vö.: véd, figyel, fenyít.

A türk népek Szibériából és Indiából származnak. Indiában élt a szangír nép is. Nyelvük keveredett az árja nyelvvel, és megszületett a szanszkrit nyelv.  A türkök nyelvi hatását jelzi északon, hogy mongolul még mindig helyes értelemben érthető ez a varázsige. Az európai nyelvek video és véd stb. szavai akár okkal hasonlíthatnak e varázs-szavakra, mert e nyelvek és nyelvcsaládok elő-nyelveinek beszélői a jégkorszak Iránban és Turáni-alföldön éltek, Ázsia nyugati felén.

Második varázsige:

Om mani padme hum.: Ős-Anyácska szeme záródj.

  1. Om: ó, régi, forrás, ős. (Ős-türkül és szangírul.)
    Vö.: av-.
  2. Ma: anya. (Ős-türkül és szangírul.)
    Vö.: mama.
  3. Ni: -nak/-nek. (Ős-türkül és szangírul.)
  4. Padme: szem. (Ős-türkül és szangírul.)
    Vö.: véd, figyel, fenyít.
  5. Hum: zár, vég. (Ős-türkül és szangírul.)
    Vö.: huny.

Buddhista varázsige a fennmaradás ösztöneinek önző használata ellen. Istenkáromló jellegű lehet, habár ez nem biztos. Köze lehet a gének mágikus-vallásos jelképrendszeréhez. (A gének összességének jelképes megnyilvánulásai jelképezik az Ősistenség emberszerűségét és Világfa-alakját, a Teremtőnek és Világfának lelki-világokba vetítettségét.)

Harmadik varázsige:

Egy, egyből kettő, kettő meg egy.: családalapítás/összefogás/kreativitás/evolúció.

  1. Egy: ős-egység felekre osztottság nélkül.
  2. Egyből kettő: felekre hasadás.
  3. Kettő meg egy: a felek egysége és azok közös munkája, sikere. Ezért egységben az erő.

Az egység ereje egymás hiányainak pótlása egymás többletével. Emberek, gondolatok, folyamatok egymást kiegészítése. Ehhez észre kell venni a hasonlóságokat. A kizárólag különbségekkel való foglalkozás ellentétet, megosztottságot okoz az egymásra szükséges felek között. Az önző erőket elűzi a közös céllal történő együttműködés ereje. Az önző erő az ős-egység saját használata. Az önző erő azért önző, mert önmagát kívül helyezi a felek egységén az ős-egység kisajátításával, így egy fejlődésben megrekedt lelkű, ellenséges személy válik belőle.

Az Egy, egyből kettő meg varázsige az összefogást csak a lelki-világod megszemélyesített/személytelen összetevői hozza létre. Ős-Anyácska erejének hívása is egyben ez a varázsige. Ezek a védekező funkciók. Emlékeztető funkciója pedig az volna, hogy erre emlékeztesd magad: egységben az erő, a cél legyen közös, ehhez legyen egy közös terv. Hiányok kiegészítése, azonos és különböző vélemények megbeszélése és ész-szerű, nem-elbizakodott összegzése.

Az Egy, egyből kettő, kettő meg egy varázsige rossz használata.

Szekták

A szekták jobb esetben aranyos babonákkal terheltek. De ez olyan ritkák, hogy ma már nincsenek, legföljebb előfordultak kétezer évvel ezelőttig, a előfordultak egyátalánA szekták vezetői sokszor hazudnak. Ha vannak még aranyos babonák, azok biztos nem a vezetőség babonái, mert nekik kevesebb babonájuk van, de azok is önzőn tervezettek. A szektaság azért veszélyes, mert általánosan összefügg az emberek megkopasztásával, zsarolásával vagy akár elpusztításával és megalázásával

Kerüld a titkos társaságokat és ígérgető embereket, válogasd jól meg barátaidat! Főleg az Interneten vigyázz, a csetelés veszélyes, de ne bízz meg vakon, óvatlanul senkiben még a való életben sem! Bárki bárkinek bármit tudat hazudni, és a hazug szó sokszor egy felállított csapda is egyben!

A legveszélyesebb hazugság a féligazság, mert könnyebb igazolni.