Roró-könyv

Vissza. Márkozáshoz. Tartalomjegyzék kattintható hivatkozásokkal, mik a szövegben is megvannak. Javítva: 2023.10.23.-án.

Miatyánk, ki vagy Mennyekben,
áldjon a Nap, ki a képed!
Áldjon a Hold és a csillag,
Szél, az időt aki hozza!

Áldjon a Víz, piszkos, tiszta!
Áldjon a Tűz és világa!
Áldjon a Földi Anyácska,
Krisztus napkirály egyháza!

Áldjon a Halál, ki bátyánk!
Áldjon a szívi Igazság!
Megbocsássunk vétkezőknek!
Enni adjunk éhezőknek! Ámen.

Tehát akkor kezdjük is: eme összeírás azokról a jégkorszaki kultúrákról, és azok későbbi folytatásiról szól, bár sok kihagyással, de nem oly röviden, amelyekre hatottak a csendes-óceáni szigetek népei. Eme kultúrák Észak-Amerikától Közép-Európáig jutottak a jégkorszakban, népecskéik sok más népecskével keveredvén. És ezek egyik összefoglalója lészen az itteni vers. Közép-európai és kelet-európai szempontból megemlíthetjük eme népecskék európai ősanyai u5a haplocsoportját és az ázsiai eredetű ősapai r1 haplocsoportját. Eme két haplocsoport embereinek elődei és rokonai többször is együtt éltek, de nem mindig.

Az 5 főisten a Kárpát-medencében

Eredeti híveik az europid rasszkör fáli rasszába tartoztak, majd a kései jégkorban érkező délkelet-európai népecskékkel keveredvén több fajtabéli hívei lettek. A rasszkör mediterrán rasszával keveredve alakult ki a mai Dunántúl területén a nordikus rassz, az alpinak nevezett, alpesinek becézett szintén keleti eredetű rasszal keveredve pedig még nem alakult még ki új rassz, csak erősebbé váltak a nyugatra költözött alpiak. De aztán kialakult belőlük a lappid rassz, szintén a mai Dunántúl területén. A rasszok fenotípusok, melyek nemcsak anyáról anyára és apáról apára öröklődhetnek, hanem anyáról apára és apáról anyára is. A haplotípus és fenotípus szavaknak amúgy többféle jelentésük is van a genetika szakágaiban.

Kelet-Európa és a Kaszpi-tó környékének istenei:

Más kelet-európai vagy kaszpi-tóparti panteon:

A halál eredetéről szóló rekonstruált monda tömören: A gyümölcstermő földet és a melengető meg éjjel fénylő tüzet jobban tisztelték a víznél, akinek esőjénél hidegebb idő akkoriban még nem létezett. De a hűsítő víz megirigyelte a több szeretetet. Amikor a család legidősebb lánya nem akart ügyelni a tűzre, megszúrkálta  lángot, ami dühében tűzvészt kerekített. Ez volt az első halál. A víz álszentül segítve a többieken eloltotta a tüzet, és ő is megszokta az ölést. Azóta fulladunk vízbe. Az öreg viharisten pedig elérkezettnek látta az időt, hogy megfagyassza a földanyácskát és az embereket, amiért az öregatyai bölcsességre soha senki sem kíváncsi. Vízanya hóvá változott, hogy védje a földet. Ez volt az első tél. Végül a Világügyelő varázsénekkel lecsitította atyját. Majd kihirdette, hogy a legkisebb leány őrizze a tüzet, és ő örökölje szülei hajlékát.

Kitekintés keletre

Visszatekintés nyugatra

A visszatekintés az előző fejezet végén kezdődött. De itt lesz tekintés keletre. Az indoeurópaivá lett nordikusok újra, de már indoeurópaiakként ellepték Európát, valamikor a rézkor és a bronzkor határán. De előtte az újkőkorban afroázsiai népecskék jöttek együtt régebb óta errefelé élt mediterrán fajtájú népecskékkel. A mediterrán térségből származó fajtát nem mind hívják mediterránnak, csak a legfontosabbat. Az afroázsiai jövevények tauridok és dináriak voltak, de sokkal több mediterrán jött velük, akiknek az alpi fajtájúakhoz és az afroázsiai nyelvűekhez hasonló génjeik voltak. A nordikusok a vadászó őslakók közül és a hódító jáfetiták közül kerültek ki. Velük jöttek keletbalti fajtájú finnugorok. Ebbe a fajtába ma sok jáfetita szláv is beletartozik. A keletbalti és a lappid keveréke a lapponoid, az pedig szibiriddel keverve uráli. Az első keletbaltiak finnugor mivoltának bizonyítéka, hogy a balkánon élő afroázsiai pelaszg istenhittel keveredett az övéjük, ami már maga több finnugor és uráli hit keverése volt. A pelaszgokkal együtt kialakították a titánok, titaniszok és nimfák kultuszát. Következzenek a titánok, titaniszok és nimfák görög nevei a Föld és Ég görög neveivel együtt.

  1. Teremtők: Gaia, a földanya,
  2. Uránosz, az égatya.
  3. Víz: Thétüsz, a harmatistennő,
  4. Ókeánosz, a tengeristen: leányaik a folyók, tavak és tengerek istennői.
  5. Levegő: Phébe, a ragyogás,
  6. Kheosz, az égbolt: gyermekeik Aszteria, a csillagos éjszaka és Létosz, a homály.
  7. Fény: Theia, a sugárzás,
  8. Hüperión, a világosság: gyermekeik Szelené, a holdistennő, Éósz, a hajnalistennő, Hesztia a tűzistennő és Héliosz, a napisten.
  9. Sors: Themisz, a rendistennő,
  10. Kriosz, a száguldásisten, aki Eurübiával, Uránosz testvérének, Gaia fiának, Pontosznak, a Fekete-tenger mélyének istenének és Gaiának a lányával nemzett két fiút: Pallaszt, a háborút és Perszészt, a pusztítót, valószínűleg egy katonabuzdítót és egy gyilkosbuzdítót. Vagy nem nemzett, hanem maga Kriosz a vadító, és családját a görögök találták ki.
  11. Álom: Mnémoszüné, az emlékezet,
  12. Iapetosz, az ölő. Nem nemzett gyermekeket, mindig magához szólítja az embereket a halálba.
  13. Természet: Rheia, a növekedés,
  14. Kronosz, az aratás: gyermekeik vagy leányaik a növények.

Ezzel annyira keveredett a görög hit, hogy nem igazán tűnik jáfetita hitnek. Aztán vaskorban keltákkal jöttek alpiak, szittyákkal mediterránok, szarmatákkal turáninak tartott pamíriak. Bár ez külön fajta, dináriszerű, de majdnem mindig keverve turánival. A turáni az iráni kivándorlókkal keveredett jáfetitákkal, a pamíri pedig a jáfetiták alá került ősirániaktól származik. Mindkét keveredést iráninak nevezzük, és a pamíriak Iránon kívül kialakulva keveredtek, mint a türkök ősei. A szittyák után említett szarmaták rokonai a jászok és az alánok. Az alánok voltak az ősmagyarság jáfetita részei, a csuvasok a türk részei, a déli ugorok a finnugor részei. És akkoriban mindhárman turáni fajtájúak. (Ez a fajta amúgy Belső-Ázsiában alakult a kelet-európai eredetű andronovóiból. A keleti magyarok melletti keletebbi csuvasok pedig baskírok lettek, akik közt ma sok turáni és sok keletbalti.) A déli ugorok, azaz megyerek amúgy már ősmagyarrá válásuk előtt, már a bronzkor óta többször érkeztek a Kárpát-medencébe önmagukat valamely iráni vagy türk nép részének tartván. Az ugor mibenlét bizonyítéka a görög betűnevek eredete, amely egy sémita képírás finnugor tökéletesítése miatt történt. Jésített hangokat sajnos még nem jelölt, de jáfetita szomszédok hehezetes zárhagjainak jelölése fontos volt nyelvtanulás céljából. A betűnevek torzított finnugor szótövek, amik sémi betűnevek könnyített kiejtései is egyben.

A szótövek ellenőrizhetők A magyar nyelv történeti-etimológiai szótára I-IV. köteteiből. Most pedig obi-ugoros és csuvasos székely rovásjelek:

Lássuk az ismertebb lapp isteneket! Ázsiai mongoloid külsejűvé vált északi nép, mely a jégkorszak utáni Európának több pontjáról is származik: nyugati és középi az anyai haplotípusok szerint. Mongoloid europid lappid. Főisteneik Madder-Akka és Madder-Attje, az ő leányaik pedig Szar-Akka, Juksz-akka és Uksz-akka. A halál alvilági istennője pedig Jabme-Akka. De van istennője a szerencsének és tavasznak is, meg sok más mindennek is van istene és istennője. De lássuk a főistenek három lányát:

Jabme-Akka az alvilág és halál istennője. A bennük való hit szempontjából az anyai U haplocsoport fontosabb az apai R-nél. Lássuk a szittya eredetű észak-balkáni thrák növényisteneket görög nevükön nevezve:

És pár déli istenről is essék szó. A későbbi evangéliumértelmező fejezetekben olyan értelmezések vannak, hogy az Anatólia és Balkán környéki viharisten, valamint ikerivadékai nyugodtan tisztelhetők, bár Zeuszt egyes új kisajátítók beszennyezték, ezért második világvégéig tisztítandó, ami amúgy csak korszakvég lesz, mint az ókorban. Ikrei, akik közép-európai és lappföldi sámánoktól tanultak gyógyítást. Sámán: táltos varázslóember. Apollónt Irán és Anatólia közti Mezopotámiában a Viharistentől született halálistennek tartották, de azt tudni kell, hogy ő csak egy helyi viharisten fia, aki Mezopotámiától a Balkán-félszigetig élt és él ,és akinek fia a Balkánon megszelídült, és akinek ikernénjének tartották az állatok balkáni és anatóliai úrnőjét. A nővér neve: Artemisz, aki segítette öccsének Apollónnak születését, és aki félt a magánytól, ezért férfiak nélkül szűz maradt. De nem azért maradt szűz, mert a férfiaktól félt, hanem azért mert a magánytól. Tehát a férfiiszonyt hozzáhitték a görögök, habár kicsinyes sértődékenysége gyakori megbocsátásaival igaz, bár azt hitték, hogy ritkán bocsát meg. Eme holdistennőszerű Artemisz tehát gondozni és sújtani is tud. Eközben öccse, a napistenszerű Apollón pedig sokoldalú istenné vált. Ők nem Nap és Hold, de hasonlítanak rájuk egy kicsit.

És azt is tudni érdemes, hogy sok nép letelepedett erre, és a bronzkor óta ritkán ment tovább. Így például itáliai isteneket is tiszteltek itt, békés etruszkokét és hódító rómaiakét, és a már említett görögöket is, köztük az árkádiai Pánt, akiről később a természet őserejét nevezték el Nagy Pánnak a görögök. Sokféleség volt errefelé a hun korban és az avar korban, valamint az ómagyar kor óta szinte folyamatosan. (Bartucz Lajos: Magyar ember, típus, faj. E könyvbe írta felkérésre: Mi a magyar?) Artemisz és Apollón említésére visszatérve még annyit le kell írni, hogy közép-Európát és Észak-Európát a görögök Hüperboreásznak nevezték, népeit hüperboerusoknak, és e földekről meg népeikről sokat hittek, de keveset tudtak.

De nemcsak vérségi, hanem kultúrális sokféleség is szokott lenni nálunk, például a tulipánábrázolások sokfélesége, ami nemcsak azért van, mert avar tulipánmintákról, olasz tulipánmintákról, türk palmettákról és iráni palmettákról mintázták, amik maguk is sokfélék, hanem azért is, mert később újabb sokféleség alakult ki.

  1. Lánytulipánok.
    1. Villás tulipán: kétszirmú, mert 10-12 éves kislányt jelképez Palmetta: nincsen, ugyanis a szív alakú lemezen a négylevelű életfa rügye volt a villás tulipán elődje. A rügy az életfa tetején a madármotívumot helyettesítette, mint kiskamaszlányként született ősanyaistennő szőrtelen nunijának ábrázolása, aminek szőrösödve dolga lesz, hogy születő kisbabának kiút legyen az anyaméhnek nevezett mamahasból. Így a kismadár szó jelenthet nunikát is. Ez a madárrügy Tűzanya egyik jelképeként azonos az US vagy ÜS/IS rovásjellel, utalva a három ősnek nevezett három nevelőanyára, akik egymás testvéreiként három nővér, és óvó nagytestvérekként pótszülők. A palmetták sokfélesége pedig nemcsak jelentésmegkülönbözető jellegű lehet, hanem stílusbeli is, tehát nehéz lesz majd itt lentebb jól írni róluk. Talán sok tévedés lesz.
    2. Hegyes tulipán: ez már végre háromszirmú, mert 13-15 éves serkenő csecsű mozgékony lányt jelképez, aki már nem olyan kicsi Ez pont azonos az ókori mediterrán tulipánmintákkal. Palmetta: háromszirmú virágmotívum szív alakú ékszeren. Tehát hasonlít az eredeti balkáni és itáliai tulipánmintákra, ezért a késő középkori Magyarországon a háromszirmú tulipán lett a nem éppen kicsi lányoknak és a nőknek a jelképe. Az előző tulipán, a villás pedig csak úgy volt egyszerűsíthető kislányossá, ha a középső szirmot tüntetik el, így többszirmú maradhatott. És így villás meg hegyes tulipánok lettek a rügymotívum helyettesítői, de a hegyes tulipán jelképezi a háromszirmú ősmagyar palmettát is. A híres énlakai mennyezetkazettán az Is rovásjelet jelképezi, míg levelei az eGY rovásjelet, díszes indái pedig az eNt/TeN rovásjelet. Ezért énlakai motívumként jelképezhetné Tűzanyát, ha amúgy nem jelképezi. Pogány avar megfelelője a háromszögletű punciszőrmotívum, ami a magyar A rovásjel Anyaszűz jelentésére utal, amely pedig a türk IK/KI rovásjel szűz jelentésével rokon. Ez pogány szűzanyaisten, aki teremtménytestvéreinek dajkája és csábítója, akiktől így mindig gyereket vár.
      Énlakai mennyezetkazettáról még: tudjuk már, hogy Mózes próféta jelmondatát rejti, miszerint egy az Isten. Ez a kazetta egy unitárius keresztény templom mennyezetén látható. Ez az egyház csak az Atyaistent ismeri el istennek. De a kazetta festője ezt családiasabban érthette. És egy földdel teli vázába van ültetve ama tulipán. Indáján bimbóval egybeszerkesztett nyílt virágból kinövő szív, amelyből újabb szív nő ki, és abból egy rügy, ami most fiús. A szívek a szerető szent Annát, a szülő anyák védelmezőjét és leányát, a szerető Szűz Máriát jelképezik, mint szerető szívek. A tulipán maga pedig életfa. És ez egy enyhén pogányos keresztény magyar népkölteményt rejt magában az indán növő dolgaival együtt: Föld szülte fát, fa szülte ágát, ág szülte bimbaját, bimbó szülte virágát, virág szülte Szent Annát, Szent Anna szülte Szűz Máriát, Szűz Mária szülte Krisztus urunkat, világ Megváltóját.
      És egy ráolvasásról: íme a három zsidó leány című ráolvasás egyik változata szemmel verés ellen, amelyben a kedves lányok nem tudják, hogy mit csinálnak, mert a gügyögő Kisjézust véletlenül megijesztik a gondoskodónak szánt tekintetükkel. Mint ahogy a felnőtt Jézus rosszakarói közül sem tudták sokan, hogy mit csinálnak. Következzék a három zsidó leány, benne annak a gyereknek a nevével, akinek anyja megtanította eme ráolvasást a néprajztudósoknak.
      • Elindult a boldogságos szép Szűz Mária, az ölébe az ő áldott Szentfiával. Találkozott három zsidó leánnyal. Első leány azt mondta: olyan szép, fényes a te áldott Szentfiad, mint a szép fényes Nap. Második leány azt mondta: olyan szép fényes a te áldott Szentfiad, mint a szép fényes Hold. S a harmadik azt mondta: olyan szép fényes a te áldott Szentfiad, mint a szép fényes csillag. S akkor az ő áldott Szentfiát mind a hárman halálra igézték. Visszatért a Boldogságos szép Szűz Mária, az ölébe az áldott Szentfiával, vizet vett a Jordán vizéből, vizet vetett az ő áldott Szentfiának. Vizet vetek én is ennek a Marikának.
    3. Lándzsás facsart tulipán: a középső szirom mindig lyukas, és általában még karnyúlványos, lándzsafejű is, mert 16-17 éves nagylányt jelképez. Palmetta: olyan lótusz-szerű virág, melynek szélső szirmai csábítóan szimmetrikusan csavarodnak, és bibe helyett középső szirma van, amely szintén csavarodik. Ukkót és Tűzanyát egyaránt jelképezheti. És így háziasszonyt és leányát. És tűzről pattant menyecskét. A háziasszony a tűzhely királynője, a leány pedig a hercegnője. A háztűznéző azt jelentette, hogy a látogató fiatalember megtekintette, milyen gondos segítője a lány az ő anyjának, és milyen gondos asszony az ő anyja. Rendes anya rendes lánya nem volt rossz választás. De a végső választás a lányé volt, hogy a legjobb udvarlót válassza ki férjéül. Avar megfelelője az előbb említett ágyékháromszög.
  2. Kismamatulipánok.
    1. Lándzsás tulipán: a teljes harmadik szirom lándzsafej, mert felkontyolt fejű asszonyt és az ő szaporodó-malackodó nászát jelképezi, amelynek kezdetén még nem kismama, de a végén már azzá válik. Palmetta: olyan lótusz-szerű virág, amelynek szirmai aszimmetrikusan csavarodnak, utalván a szerelmes istenek ikerörvényeire, mint szirmosított kettős-spirál jelképekre. A kettős spirál egyszerű alakzat, bármit jelenthet, vagy csak egyszerű dísz is lehet. Őseinknél is többértelmű meg közönséges díszítő lehetett. Kettős spirálok egymással szembeállítva virágszerűek. Ilyen kettős-spirál párok sorozata virágszerű sorozat lehetett, néha jelentés nélkül, néha valamilyen szaporodási folyamatosságot jelentve, mint életfa virágjaiból növő virágok. Az életfa ilyen szaporodása az Eszterláncot jelképezte, mert a világfa azonos a Tejúttal, és azonos a teremtmények szaporodásával is.
    2. Ajakos tulipán: harmadik szirma magában kicsike szájszerű jelet tartalmaz, mert az embrióval áldott anyaméhet jelképezi. Palmetta: rügyező palmettának oldalhajtásaiba zárt rügye vagy bibéje. Ukkó jelképe.
    3. Fias tulipán: harmadik szirmában fiús szívecske lányos tulipánkával, vagy egymás nélkül az egyik, mert a kisbabával áldott anyaméhet jelképezi. Palmetta: rügyező palmettának oldalhajtásaiba zárt rügye vagy bibéje teltebbnek ábrázolva. Ukkó jelképe.
      • Szívecske alakú jelképek és speciális villás tulipánok: ősmagyarul anyaméh és világmindenség, olaszul fütyi és here, németül és franciául szív. A keresztény magyar népművészetben legtöbbször olasz és francia jelentéseiben fordul elő. Ősmagyar jelentésének módosulása ilyeténképp lett: életfa gyökérszerű alsó ágaiból születő leány kezei, akinek feje virág alakú. Ha szív franciás-németes, akkor szerelmet jelent, és nőhet belőle tulipán. Ha a szívecske a tulipánon belül van, akkor kisfiút jelent, ha tulipán szirmainak nyílásával szemben, akkor nagyfiút vagy férfit. Az ilyen szívecskével együtt ábrázolt tulipánok többnyire háromszirmúak vagy négyszirmúak, de néha viccesen kétszirmúak, utalván a népdalok kislányozására. A szakállas tulipánok alsó kétszirmú része pedig a halott öregasszonynak elmúlását, elfogyását jelképezi, akinek örökségét folytatja felnőtt leánya.
  3. Mamatulipánok.
    1. Facsart tulipán: lyukas szirmú, mert a születő kisbaba kibukó fejét, kezét jelképezi. És ha úgy akarjuk, jelképezhet olyan anyát is, akinek már jár a gyereke, és barátnője járó gyerekére is vigyáz, akinek viccesen azt mondja, hogy úgy szereti, hogy majd megeszi, mire a gyerek megkérdezi: és kijövök a puncidon, mint anyának? Palmetta: olyan lótusz-szerű virág, melynek szirmai szimmetrikusan csavarodnak, mint Földanyának ülve szüléshez szétvetett lábai. Ukkó jelképe. Ukkó anyánknak anyányi méretű sziklamellére nem történik utalás, csak barlangos méhére.
    2. Kifacsart tulipán: hasonlít a facsart tulipánhoz, de facsarás helyett kifacsarásról nevezve el, mert a középső szirom vagy szirmok öregasszonyt jelképeznek szülni tudó nő helyett. Tehát aki már nem tud szaporodni, de tud megfelelő malackodásra tanítani nagyifjat, ha akar megtanulgatni, és nem ódzkodik kicsisen a poéntól. Ha undorodik, akkor nem szerencsés, ha pici ijedtséggel túl malackodóssá vagy tán inkább undorodóvá válik lányokkal, akkor félszerencsés vagy utólag nagyon megijedő. Palmetta: Sokszirmú palmettavirág, mint több palmetta sorozatának egybeszerkesztése. Másik lehetséges palmetta: szarvszerű palmetta bibével. Az előző palmetta pedig lehet a dárdás facsart tulipán rokona is, meg a következő tulipáné is. A szarvszerű palmetta egyben tavirózsaszerű is, és ha termékeny, akkor Ukkó jelképe, mert Ukkó földanyánk neve az ük szó őse, és az ük szó eredetileg nagyanyát jelentett és ősanyát jelentett.
    3. Szakállas tulipán: két tulipán együtt, a fejjel lefelé nyíló tulipán a túlvilágra távozott nagyit jelképezi, a fölfele nyíló pedig az ő felnőtt lányát, aki fölneveli a gyerekeket, akik majd átveszik az ő helyét is. Palmetta: többszörös palmetta, amely övcsaton kétszeresen van szerkesztve, korongon keresztszerűen négyszeresen. A legnagyobb palmetta a Földanyával egyesült eltávozott nagymama, a kevésbé nagyobbik palmetta az anya, a hasonló méretű, oldalsó palmetták pedig az anyától nőtestvérei. Mindhárman öreganyjukból nőnek ki, a földből származó élet sarjadásaként. Ők négyen az anyai, a gyermeki és a testvéri szeretet üde jelképei. Ámen.

Ezután a magyarságtudatunkat meghatározó ugorságunkról, és a ránk kényszerítvén is szerencsés kereszténységnek titkos többistenhitvédő értelmeiről, amit papoktól titkolt az ég, mert nem minden pogányság jó pogányság.

Feltárt hitváltozások

Mindenkori megyer szempontból

Középkori avar szempontból

Összefoglaló vagy összehasonlító

Visszatérve az ókorhoz, azt kell mondani, hogy a megyerek egy része szittyaként görögökkel települt zsidókra, de aztán rendesen viselkedtek, még akkor is, ha őrájuk meg idegesítő rómaiak telepedtek. Ebből kabbala lett Széfer Jecírával, aminek eredeti változatától kissé eltérő tarotkártyás szövege itt lesz olvasható. Majd lett belőle kereszténység. Benne Jézus a Fiú, aki gabonaszemély is tud lenni, és akinek anyja Szűz Mária egyesült az Anyával és a Leánnyal, és a középkorban védőszentünkké így vált. (Víz: Atyaég, itt Anyaég/Hősfiú.)

A következő evangéliumos és kártyás fejezetek előszele

32 LAPOS KIRAKÁSHOZ ÚJ FELFEDEZÉS: 8 BOLDOGSÁG, 8 RÉGI PARANCS, 8 ÚJ PARANCS, 8 ERÉNY. (TELJESEN JAVÍTVA.)
TÖK.
SZÍV.
Király:
lopás tiltása.
Nyár:
gazdagság osztása.
Stüszi:
esküvés egyszerűsítése.
Reding:
rágalmazás tiltása.
Király:
kéjencség tiltása.
Tavasz:
megcsalás tiltása.
Geszler:
mérték erény.
Kuoni:
bölcsesség erény.
Templom:
lelkiismereti boldogság.
Kalap:
irgalmas boldogság.
Család:
feltétlen szeretet.
Lap:
felebaráti szeretet.
Udvar:
bátor boldogság.
Erőd:
békés boldogság.
Evezés:
remény erény.
Lövés:
igazság erény.
ZÖLD.
MAKK.
Király:
gyűlölködés tiltása.
Ősz:
gyilkolás tiltása.
Rudenc:
vigaszi  boldogság.
Fürst:
szerény boldogság.
Király:
szülők tisztelése.
Tél:
szülők gondozása.
Tell:
bátorság erény.
Harras:
szeretet erény.
Tíz:
kalásztépés, gyógyítás.
Kilenc:
szombat megtartása.
Vész:
megszorult segítése.
Ház:
uzsora tiltása.
Tíz:
tanuló boldogság.
Kilenc:
szelíd boldogság.
Torony/Folyó:
alázat erény.
Házacska:
hit erény.

Hogyan lett ez kitalálva? Ilyen lappárosításokkal:

MÁRK EVANGÉLIUMÁNAK 16 FEJEZETE, HEGYI BESZÉDNEK 16 SZAKASZA, 16 PÁRBAN.
TÖK.
SZÍV.
4: OROSZLÁN. Tűz. Nyár.
Szent Jakab hava.
Szabbat.
9: SZŰZ.
3: VÍZÖNTŐ. Levegő. Tél.
Nagyboldogasszony hava.
Név. Szentháromság.
13: ÍTÉLKEZÉS.
Márk: titok.
Máté: igeevő.
Márk: gyerek.
Máté: törvény.
Márk: farizeus.
Máté: szelíd.
Máté: szálka.
Márk: világvége.
6: NYILAS.
10: KOS.
5: HALAK.
15: KÉTSÉG.
Máté: lelkiismeret.
Márk: Heródes.
Márk: család.
Máté: szeretet.
Máté: irgalmas.
Márk: ellenség.
Máté: kérés.
Márk: halál.
ZÖLD.
MAKK.
2: BIKA.
14: VÁD.
1: IKREK.
11: MÉRLEG.
Márk: Máté.
Máté: szomorú.
Máté: gyöngyök.
Márk: per.
Márk: János.
Máté: szegény.
Máté: alázat.
Márk: bevonulás.
8: BAK. Föld. Tél.
Karácsony hava.
Szeretet.
16: HITHŰSÉG.
7: RÁK. Víz. Nyár.
Szent Iván hava.
Hitelezés. Törvény.
12: SKORPIÓ.
Márk: üldözés.
Máté: bátor.
Márk: pogányok.
Máté: hitigazság.
Máté: béketeremtő.
Márk: pogány.
Máté: javak.
Márk: hitelesség.

Szokványos lappárosítás: ami eddig mindig lappárosításnak volt nevezve, és egyik lapból másikba menést mutat be. Közönséges lappárosítás: ahol a lapok nem követik egymást, hanem kézen fogják. Ahol e mostani táblázatban a szokványos lappárosításnak páros lapja tartozik Márkhoz, az dőlt betűs rész, és a dőlt betűs részek alakzatai: háromszögbe foglalt félkereszt, függőleges oszlop. Ezen alakzatok az előző táblázatok közönséges lappárosításaiban a fő erények és a boldogmondások lapjaivá lettek, más elrendezésben, mint az itteni 16 szokványos lappárosításban. Az előző táblázat elszórt szokványos lappárosításai a zsidó parancsok Máté-evangéliumi megújításait és megerősítéseit tartalmazzák. Tehát az alakzatok lényege, hogy e mostani táblázatban Már-lapok párosságát jelzik, előző táblázatban a kereszténység legfontosabb tanításait, a márki és hegyi beszédi erényeket oszloposan, és a szentnégyességes boldogmondásokat félkeresztesen. Ezek zsidó stílusú kibontásai a régi és új parancsok szokványos lappárosításai.

Baskír tengrista szempontból

Ebbe zsidó misztikaszerű középkori kárpát-medencei hatás látszik bele. A zászló színe kék, fehér, zöld, középen aranylik hétvirágú növény, amelynek szárából kuraj nevű fúvós hangszer készül. A növény latin neve: Pleurospermum uralense.

Kereszt

A teremtő AtyaAnya Szentlélegzete és kimondott FiaLánya: borfiú és kenyérlány. Szittya szkitopolisziak által, akik a görög szomszédoktól eltérően nem nyomták el az alájuk került zsidókat. Tőlük Szélanya, Vízanya, Tűzanya, és fiaik: Légapa, Földapa, Égapa. Ennek ferdítése lett a gnoszticizmus, amit az 1. század végén láthatatlanul visszarepült Jézus néhol visszaferdíttetett Valentinosz által, aki szerint Mélységatya, Csendanya, Megváltófiú és Bölcsességleány tisztelve, aki lánynak véletlen fiai önmagától: szigorú viharisten tisztelve Izraelben, és sunyi sátán utálva Izraelben. Markión köztük nem tesz különbséget, de elhiszi Szent Lukács evangéliumának legtöbb mondatát. Zsidó szigorú isten igazából nemzeti isten, akinek teremtőszerű neve van. És valentiniánusok, markioniták nevében talán írva interneten olyan, amit nem ők írtak. De gnoszticizmus helyett legyen szó bibliai elfogadott evangéliumokról.

Szent Máté evangéliuma 28 fejezetének titkos értelme szerinti elrendezése. (Elírás javítva.)
Fej: hit. Kezdet. Dogmatika.
Bölcsesség:
Szentháromság.
Bátorság:
keresztényüldözés.
Igazság:
vétekmegbánás.
Mérték:
egyháztörténelem.
Szeretet:
8 boldogság.
Remény:
Miatyánk.
Hit:
aranyszabály.
Mell. Szeretet. Zsidóság.
Hit:
pogányok.
Mérték:
tisztátalanok.
Bátorság:
vallástétel.
Igazság:
társadalomkritika.
Szeretet:
szabadnap.
Bölcsesség:
lélekvilág.
Remény:
tenger.
Has. Remény. Családok.
Bölcsesség:
megfelelés.
Bátorság:
eljövetelek.
Mérték:
szent bolondság.

Igazság:
vétkezés.
Szeretet:
család.
Remény:
versengés.
Hit:
bevonulás.
Fej. Hit. Vég. Tanúbizonyság.
Bölcsesség:
vita.
Mérték:
képmutatás.
Bátorság:
kitartás.
Igazság:
áldozatkészség.
Szeretet:
árulás.
Remény:
halál.
hit:
feltámadás.

Következzenek először Szent Máté evangéliumának jelképei, majd annak többi evangéliummal táblázatba rendezése. Hal, gyermek, gyümölcs, kenyér, kígyó, kő, vér értelmei leegyszerűsítve: Jézus/ajándék, igazhitű/veszekedő, evolúció/jellem, táplálék/szentség, ügyeskedés/ügyesség, kőszívűség/állhatatosság, nőiség/hősiesség. 1. kenyérosztásnál 2 hal: Ukkó földanya és Gönüz égatya. 2. osztás: 7 főerény lelkei. A táblázat:

Evangelisták és félig itteni képzettársítások.
Máté,
Márk,
Lukács,
János.
Ember,
bika,
oroszlán,
sas.
Képmás,
barom,
vad,
madár.
Vízöntő,
Bika,
Oroszlán,
Skorpió.
Levegő,
föld,
tűz,
víz.
Lélek,
test,
vágy,
vér.
Születés,
halál,
vétek,
foganat.
Vigasz,
feltámadás,
kárhozat,
üdvösség.
Remény,
hit,
igazság,
szeretet.
Szentlélek,
Földanya,
Napatya,
Hősfiú.

És a 4 isteni személy ugyanebben a sorrendben csoportosítja a 8 boldogmondást, amely csoportosítások átrendezhetők egy táblázatban, amelynek cellái oszloponként párosával függőlegesen, illetve két oszloponként párosával átlósan egészítik ki egymást. Tehát amelyben szegényes Szentlélek szelídes Szűzanyával vagy szomorús Szentlélekkel.

A Hegyi beszéd 8 boldogmondásának titkos értelme.
Szentlélek:
szegények.
Szerencsecsillag:
mérték. (Jupiter.)
Atya:
irgalmasok.
Nap:
igazság.
Fiú:
béketeremtők.
Vércsillag:
szeretet.
Szűzanya:
kíváncsiak.
Bujdosócsillag:
bölcsesség.
Szentlélek:
szomorúak.
Föld:
remény.
Fiú:
vértanúk.
Lassúcsillag:
bátorság.
Szűzanya:
szelídek.
Esthajnalcsillag:
alázat.
Atya:
tiszta szívűek.
Hold:
hit.

Ezután röviden Szent Lukács evangéliumáról: 24 fejezet kettesével csoportosítható. Úgy, mint: gyermekkor, istenesség, apostolok, vétkesek, Szentháromság, hittan, szigor, gyónás, intelmek, istentelenség, veszély, kereszt. Összeolvasásuk Mátéval, és rövidítve Szent Márktól való, ami Szent Máté és Szent Lukács közé teendő a könyvsorrendben.

Szent Márk evangéliuma 16 fejezetének titkos értelme szerinti elrendezése.
7+3:
tízparancsolat.
Atya,
remény,
János,
9. parancs,
Ikrek,
szadizmus.
Fiú,
mérték,
Máté,
8. parancs,
Bika,
hisztéria.
Szentlélek,
hit,
farizeus,
4. parancs,
Vízöntő.
Szűzanya,
bölcsesség,
titok,
6. parancs,
Oroszlán,
időjárás.
Szeretet,
szeretet,
ellenség,
10. parancs,
Halak,
paranoia,
depresszió,
katatónia.
Remény,
bátorság,
heródes,
7. parancs,
Nyilas.
Hit,
igazság,
Kananeus,
5. parancs,
Rák,
hiperszexualitás.

Remény,
mártír,
1. parancs,
Bak,
pszeudománia.
  3 főangyal,
hit,
gyermek,
3. parancs,
Szűz,
epilepszia.
 
Szeretet,
család,
2. parancs,
Kos.
   
3+3:
Kr. u. 33.
Remény,
Jeruzsálem,
Mérleg.
  Szeretet,
prófétálás,
Skorpió.
  Hit,
apokalipszis,
Neptunusz.
   
Szeretet,
árulás,
Uránusz.
  Remény,
halál,
Plútó.
  Hit,
feltámadás,
Föld-Szűz.
   

Kezdjük a legtitkosabb titokkal: Atya és Fiú külön személynek tartva, De Anya és Leány összevonva. De a gnoszticizmus bölcsesség nevű Szóphiája nyomán Szent Zsófiának személy 3 leányai: Hit, Remény és Szeretet továbbra is külön leányokként kezelve, csak most fordított sorrendben, fejezeteik emberlányaival jelképezve. Legendájuk népi eredetű, de a középkorban tartottak Szent Zsófia miséket, hogy igaz isteni ítéletet, igaz emberi ítéletet vagy igaztalan emberi ítéletet elhárítsanak a vétkét megbánó vagy más által bántott vezeklők feje felől. A Fiú és három fia viszont összevonva, így Jézus háromszorosan 3 főangyal: megszállott fiús Szent Mihály, a Bujdosócsillag angyala a vakkantó lányos Hittel, árva fiús Szent Gábor, a Hold angyala a táncoltatott lányos Reménnyel, botránkoztatott fiús Szent Rafael, a Nap angyala az illedelmes lányos Szeretettel. Mihály név jelentése: kicsoda olyan, mint Isten? Vagy manapság: Aki olyan, mint Isten. Gáboré: Isten embere. Rafaelé: Isten meggyógyít. És akkor következzenek a betegségek:

  1. Szadizmus paranoiával.
  2. Hisztéria, mai tudományos nevén konverziós zavar. Egy béna kezű, egy süket és 2 vak, mint a tudással kapcsolatos jelképszemélyek, de nem emiatt van ilyen bajuk. (hy-ösztönosztály, 2-es színezetű 3-as, 2. Márk-fejezet.)
  3. Paranoia: az oroszlános fejezet helyett a halasban az önsértés és vér miatt, és mert a horoszkópjában a Halakban állhatott a Napja, míg a Halakban más égitest.
  4. Depresszió hisztériával: 12 éve vérzett. Helye a Neptunusz-Halak fejezetben lenne.
  5. Katatónia: 12 éves fiúvágyó illedelmes lányt kellett fölébreszteni tetszhalálból, merevségből.
  6. Hiperszexualitás: a Szondi-tesztben még ez is homonak nevezve, de csak jelképesen. E felsorolás betegségnevei a Szondi-tesztből valók, és néha módosítva lettek itt. Fő sorsa a Skorpió-sors, amely az e fejezeti Rák-sorssal, meg Jairus hasonló helyzetű illedelmes lányának Halak-sorsával együtt különösen erős lehet.
  7. Pszeudománia hisztériával és némi autizmussal: A Szondi-tesztben mánia, mert Szondi Lipót korában még kevesebbet tudtak a mániáról, aminek inkább az epilepsziához lehet köze. Az autizmus szó pedig nyelvtani változtatás nélkül, de teljesen a ma használatos értelmében lett ideírva, pedig a Szondi-tesztben akarnokságot jelent, ami a szó egyik régi mellékjelentése volt, de a teszt főtankönyvében fönnmaradt máig így.
  8. Epilepszia. Helye a Föld-Szűz fejezetben lenne.

Az időjárást állítólag a szibériai sámánok is jól dokumentálhatóan mindig tudják befolyásolni. A feltámadás részletei pedig a gyermekségtörténetekkel azért hiányoznak, mert Szent Máté és Szent Lukács evangéliumát olvasta össze szónokolva Szent Péter Rómában, amely nem túl irodalmi nyelvezetű beszédet Szent Márk írnok jegyezte le. Az így keletkezett fejezetek érdekes módon összehasonlíthatók a Szent Máté evangéliumának 5-7. fejezetebéli Hegyi beszéd szakaszaival, valamint a a Jelenések könyvének 22 fejezetével. A 22-vel úgy, hogy első 3-at, első 7-et, és első 12-t hasonlítjuk össze, illetve mind a 16-ot az első 12 szellemiségében. A Hegyi beszéd 16 szakasza Szent Márk fejezeteihez:

  1. Szegénység,
  2. vigasz bántottnak és bántást bevallónak,
  3. szelídség,
  4. kíváncsiság,
  5. irgalom,
  6. lelkiismeret,
  7. béketeremtés,
  8. bátorság,
  9. igazság,
  10. szeretet,
  11. alázat,
  12. javak mértékkel és reménnyel,
  13. ítélkezés,
  14. óvás,
  15. aranyszabály,
  16. bölcs hit.

Tarot: a Marseille vagy a Rider

Álef, 0:
bolond, Szél,
lélek.
0-7: készítés világa, eszmények. 18-14: formálás világa, beavatások. 15-21: teremtés világa, látomások.
Teremtés: egymáshoz képest léteztetés az osztatlanságukból. Formálás: rendezés, építés, növelés.
Látomások: külső sötétség, egyházdöntés, alkímia, helységek (táltos)harca, Édenkert, végítélet, új világkorszak.
Kizökkenés.
Isten.
Megváltás.
Jólét.
Játszmavesztés.
Szűzanya.
Atya.
Fiú.
Táltosbeavatás.
Üdv.
Bét, 1:
mágus, Merkúr,
életidő.
Gimel, 2:
pápanő, Hold,
bölcsesség.
Dálet, 3:
királynő, Vénusz,
szépség.
Hé, 4:
király, Kos,
agy.
Váv, 5:
pápa, Ikrek,
tüdő.
Zájin, 6:
szerelmesek, Nyilas,
máj.
Chét, 7:
szekér, Bika,
torok.
Thét, 8:
igazság, Mérleg,
vese.
Jod, 9:
remete, Szűz,
bél.
Káf, 10:
szerencsekerék, Mars,
bőség.
Lámed, 11:
erő, Oroszlán,
szív.
Mém, 12:
akasztott, Víz,
tükörvilág.
Nun, 13:
halál, Skorpió,
nemző szervek.
Számek, 14:
mérték, Halak,
nyirok/idegek.
Ájin, 15:
sátán, Bak,
bőr.
Pé, 16:
templom, Jupiter,
hatalom.
Cádi, 17:
csillag, Vízöntő,
Akhillész-sarok.
Kóf, 18:
Hold, Rák,
gyomor.
Rés, 19:
Nap, Nap,
utód.
Sín, 20:
feltámadás, Tűz,
fény.
Táv, 21:
világ, Szaturnusz,
béke.

Néhány lap magyarázata

Széfer Jecírá Tarottal

1

  1. A bölcsesség misztikus 32 ösvényével véste be az Örökkévaló Jahve, az élő Isten, a Világegyetem királya, irgalmas és könyörületes, magasságos és fenséges, örökkévalóságban lakozó, kinek neve Szent, és teremtette meg a maga Világegyetemét három könyvvel: írással, számolással és elbeszéléssel.
  2. A Semmi tíz Szefirotja és a 22 Alapbetű: három Anyabetű, hét Megkétszerezhető betű, és tizenkét Egyszerű betű.
  3. A Semmi tíz Szefirotja: a tíz az ujjak számában, öt szemben az öttel, egy szövetséggel pontosan középen, a nyelv forgásában és a nemzőrész körülmetélésében.
  4. Értsd meg bölcsességgel, légy bölcs a megértéssel. Vizsgálódj velük és kutass bennük. Értékelj minden dolgot a lényegének megfelelően. Helyezd az Alkotót alapzatára.
  5. Mértékük tíz, melynek nincs vége: a kezdet mélysége, a vég mélysége, a jó mélysége, a gonosz mélysége, a fent mélysége, a lent mélysége, a kelet mélysége, a nyugat mélysége, az észak mélysége, a dél mélysége. Isten, a hithű király uralkodik mind felett az Ő szent lakhelyéből örökkön örökké.
  6. Látványuk, mint a villámlás, határuknak nincs vége. Az Ő szava bennük futás és visszatérés. Forgószélként sietnek mondására, és az Ő trónusa előtt földre borulnak.
  7. Végük a kezdetükbe ágyazódik, és kezdetük a végükbe, mint az izzó szén lángolása.
  8. Tartsd féken nyelved a beszédben, és szíved a gondolkodásban. És ha szíved elfut, térj vissza a helyre. Evégből írják: A lelkes állatok ide s tova mozognak.
  9. Egy: az Élő Isten lélegzete. Áldott és magasztalt a világok életének neve. A lélekzet és beszéd hangja, és ez a Szentlélek.
  10. Kettő: lélekzet a Szentlélegzetből. Ezzel véste és faragta a 22 Alapbetűt. És egy lélekzet belőlük.
  11. Három: víz a lélegzetből. Ezzel véste és faragta káoszból és űrből, sárból és agyagból. Kivéste azokat, mint valamifajta kertet, kifaragta azokat, mint valamiféle falat, lefedte őket, mint a mennyezet. És havat szórt rájuk, mi porrá vált, mert írva vagyon: Mert azt mondja a hónak: Essél a földre.
  12. Négy: tűz a vízből. Ezzel véste és faragta a Dicsőség Trónusát, a szeráfokat, az ofánokat és a szent chajotot és a segítő angyalokat. E háromból alapította lakhelyét, ahogy az írva vagyon: Aki a szeleket teszi követeivé, a lángoló tüzeket szolgáivá.
  13. Kiszemelt három betűt az egyszerű betűk közül a három Anyabetű misztériumában, és elhelyezte azokat a maga nagy Nevében, és lepecsételte velük a hat határszegletet. Öt: felnézvén lepecsételte a fentet Jod, Hé és Váv betűkkel. Hat: lenézvén lepecsételte a lentet Hé, Jod és Váv betűkkel. Hét: előrenézvén lepecsételte a keletet Váv, Jod és hé betűkkel. Nyolc: hátranézvén lepecsételte a nyugatot Váv, Hé és Jod betűkkel. Kilenc: jobbra nézvén lepecsételte a délt, Jod, Váv és Hé betűkkel. Tíz: balra nézvén lepecsételte az északot Hé, Váv és Jod betűkkel.

2

  1. Huszonkét alapbetű: a három Anyabetű, a hét megkétszerezhető betű és a tizenkét egyszerű betű. A három Anyabetű az Álef Mém Sín. Alapzatuk egy serpenyőnyi érdem, egy serpenyőnyi tehertétel, és a törvény nyelve igazságot tesz közöttük. A mém búg, a Sín sziszeg, és az Álef igazságot tesz közöttük.
  2. Huszonkét alapbetű: Ő véste ki azokat hanggal, Ő faragta ki lélegzettel, ő helyezte őket a szájba.
  3. Ő véste ki őket, Ő faragta ki őket. Felcserélhetővé tette azokat, megmérte őket, átalakította őket, és velük leírt mindent, ami csak formálva van, és mindent, ami csak formálva lészen.
  4. Körbe rakta őket, mint egy falat 231 kapuval. A kör előre és hátra leng. Nincs a jóban semmi magasztosabb, mint az öröm. nincs alacsonyabb rendű gonosz, mint a sorscsapás.
  5. Hogyan? Permutálta őket, megmérte őket, és átalakította őket, Álefet mindegyikükkel, és mindegyiküket Áleffel. Körben ismétlődnek és 231 kapuban léteznek. Úgy tűnik, hogy minden, mi formált, és minden, mi kimondatott, egyetlen névből ered.
  6. Ő formált anyagot a káoszból, és készített létezést a nemlétezésből. Ő faragott ki nagy oszlopokat a levegőből, melyek fel nem foghatók. Ez egy jel. Álef mindegyikükkel, és mindegyikük Áleffel. Ő előrelátja, átalakítja és elkészíti mindazt, ami formát kapott, és mindazt, ami kimondatott: egy Név. Egy jel e dologra: huszonkét tárgy egyetlen testben.

3

  1. A három Anyabetű: Álef, Mém, Sín. Alapzatuk egy serpenyőnyi érdem, egy serpenyőnyi tehertétel és a törvény nyelve, mely igazságot tesz közöttük.
  2. Egy nagy misztikus titok hat gyűrűvel lefedve és lezárva. És belőlük származik levegő, víz és tűz. És belőlük apák születnek, és az apáktól utódok.
  3. Kivéste őket, kifaragta őket, permutálta őket, mérlegelte őket, átalakította őket, és leírta őket a Világegyetemben, az évben és a lélekben, a férfiéban és a nőében.
  4. A mennyet tűzből teremtették, a földet vízből, a levegőt lélegzetből, mely igazságot tesz közöttük.
  5. Az Álef betűt a lélekzet királyává tette, és megkoronázta, és kombinálta őket, egyiket a másikkal. És velük formált levegőt a Világegyetemben, mérsékeltet az évben, a mellkast a lélekben. A férfit ÁlefMémSínnel, a nőt ÁlefSínMémmel.
  6. Mémet a víz királyává tette, és megkoronázta, és egyiket a másikkal kombinálta. És velük formált földet a Világegyetemben, hideget az évben, a hasüreget a lélekben. A férfit MémÁlefSínnel, a nőt MémSínÁleffel.
  7. Sínt a tűz királyává tette, és megkoronázta, és egyiket a másikkal kombinálta. És velük formált mennyet a Világegyetemben, meleget az évben, az agykoponyát a lélekben. A férfit SínÁlefMémmel, a nőt SínMémÁleffel.

4

  1. Hét megkétszerezhető betű: Bét, Gimel, Dálet, Káf, Pé, Rés, Táv. Így is mondhatók: Wet, Ghimel, Dhalet, Chaf, Fe, Rhes, Tháv.
  2. Alapjuk az életidő, bölcsesség, szépség, bőség, hatalom, utód, béke.
  3. Ellentétük a halál, ostobaság, rútság, nyomor, szolgaság, kihalás, háború.
  4. Hét megkétszerezhető betű: fent és lent, kelet és nyugat, észak és dél, és a Szent Palota pontosan középen, mely támasztja mindegyiküket.
  5. Vizsgálódj velük, kutass velük. Értékelj minden dolgot a lényegének megfelelően. Ültesd az Alkotót alapzatára.
  6. Kivéste őket, kifaragta őket, felcserélte őket, mérlegelte őket, átalakította őket, és velük formálta a hét látható bolyongó égitestet a Világegyetemben, a hét napjait az évben, a hét kaput a lélekben.
  7. A Bét betűt az életidő királyává tette, megkoronázta, majd egyiküket másikukkal kombinálta, és velük megformálta a Bujdosócsillagot a Világegyetemben, a szerdát az évben, a szájat a lélekben.
  8. A Gimel betűt a bölcsesség királyává tette, megkoronázta, majd egyiküket másikukkal kombinálta, és velük megformálta a Holdat a Világegyetemben, a hétfőt az évben, a bal szemet a lélekben.
  9. A Dálet betűt a szépség királyává tette, megkoronázta, majd egyiküket másikukkal kombinálta, és velük megformálta az Esthajnalcsillagot a Világegyetemben, a pénteket az évben, a bal orrlyukat a Világegyetemben.
  10. A Káf betűt a bőség királyává tette, megkoronázta, majd egyiküket másikukkal kombinálta, és velük megformálta a Vércsillagot a Világegyetemben, a keddet az évben, a jobb orrlyukat a lélekben.
  11. A Pé betűt a hatalom királyává tette, megkoronázta, majd egyiküket másikukkal kombinálta, és velük megformálta a Szerencsecsillagot a Világegyetemben, a csütörtököt az évben, a jobb fület a lélekben.
  12. A Rés betűt az utód királyává tette, megkoronázta, egyiküket másikukkal kombinálta, és velük megformálta a Napot a Világegyetemben, a vasárnapot az évben, a jobb szemet a lélekben.
  13. A Táv betűt a béke királyává tette, megkoronázta, majd egyiküket másikukkal kombinálta, és velük megformálta a Lassúcsillagot a Világegyetemben, a szombatot az évben, a bal fület a lélekben.
  14. Velük vésődött hét Világegyetem, hét égbolt, hét földrész, hét tenger, hét folyó, hét sivatag, hét nap, hét év, hét szombat, hét Jóbel-év és a Szent Palota. Így tette hát a heteket szeretnivalóvá mindenhol.
  15. Két kő 2 házat épít, három kő 6 házat épít, négy kő 24 házat épít, öt kő 120 házat épít, hat kő 720 házat épít, hét kő 5040 házat épít. Innentől pedig lépj kívülre, és számold ki azt, mit a száj el nem mondhat, és a fül meg nem halhat.

5

  1. Tizenkét egyszerű betű: Hé, Váv, Zájin, Chét, Thét, Jod, Lámed, Nun, Számek, Ajin, Cádé, Kóf. Alapjuk a hallás, nevetés, harag, beszéd, cselekedet, mozdulat, gondolat, nemi érintkezés, látás, szaglás, ízlelés, alvás.
  2. Alapjuk a tizenkét átlós határ: keleti felső, keleti északi, keleti alsó, déli felső, délkeleti, déli alsó, nyugati felső, nyugati déli, nyugati alsó, északi felső, északnyugati, északi alsó. Folytonosan terjednek az örökkévalóságig, és ezek a Világegyetem határai.
  3. Alapzatuk annak köszönhető, hogy Ő kivéste őket, kifaragta őket, felcserélte őket, megmérte és átalakította őket, és velük megformálta a tizenkét együttállást a Világegyetemben, a tizenkét hónapot az évben, és a tizenkét irányítót a lélekben.
  4. A tizenkét irányító a lélekben a bőr, agy, máj, torok, vese, bél, szív, nemző szervek, nyirok, tüdő, Akhillész-sarok, gyomor.
  5. A Hé betűt a nevetés királyává tette, és megkoronázta, és kombinálta egyiket másikukkal, és velük megformálta a Kos csillagképet a Világegyetemben, Tévét/Kikelet/Böjtmás havát az évben, az agyat a lélekben.
  6. A Váv betűt a szaglás királyává tette, és megkoronázta, és kombinálta egyiket a másikukkal, és velük megformálta az Ikrek csillagképet a Világegyetemben, Nissan/Ígéret/Pünkösd havát az évben, a tüdőt a lélekben.
  7. A Zájin betűt a harag királyává tette, és megkoronázta, és kombinálta egyiket a másikukkal, és velük megformálta a Nyilas csillagképet a Világegyetemben, Kiszlev/Enyészet/Szent András havát az évben, a májat a lélekben.
  8. A Chét betűt a beszéd királyává tette, és megkoronázta, és kombinálta egyiket a másikukkal, és velük megformálta a Bika csillagképet a Világegyetemben, Ijar/Szelek/Szent György havát az évben, a torkot a lélekben.
  9. A Thét betűt a cselekedet királyává tette, megkoronázta, kombinálta egyiket a másikukkal, és velük megformálta a Mérleg csillagképet a Világegyetemben, Tisri/Földanya/Szent Mihály havát az évben,  a vesét a lélekben.
  10. A Jod betűt a  mozdulat királyává tette, megkoronázta, kombinálta egyiket a másikukkal, és velük megformálta a Szűz csillagképet a Világegyetemben, Elul/Újkenyér/Kisasszony havát az évben, a beleket a lélekben.
  11. A Lámed betűt a gondolat királyává tette, megkoronázta, kombinálta egyiket a másikukkal, és velük megformálta az Oroszlán csillagképet a Világegyetemben, Av/Áldás/Szent Jakab havát az évben, a szívet a lélekben.
  12. A Nun betűt a nemi érintkezés királyává tette, megkoronázta, kombinálta egyiket a másikukkal, és velük megformálta a Skorpió csillagképet a Világegyetemben, Chesvan/Magvető/Mindszent havát az évben, a nemző szerveket a lélekben.
  13. A Számekh betűt a látás királyává tette, megkoronázta, kombinálta egyiket a másikukkal, és velük megformálta a Halak csillagképet a Világegyetemben, Ádar/Jégbontó/Böjtelő havát az évben, a nyirkot a lélekben.
  14. Az Ájin betűt a hallás királyává tette, megkoronázta, kombinálta egyiket a másikukkal, és velük megformálta a Bak csillagképet a Világegyetemben, Szivan/Álom/Karácsony éji fényes, örökzöldes havát az évben, a bőrt a lélekben.
  15. A Cádi betűt az ízlelés királyává tette, megkoronázta, kombinálta egyiket a másikukkal, és velük megformálta a Vízöntő csillagképet a Világegyetemben, Svat/Fergeteg/Boldogasszony havát az évben, az Akhillész-sarkot a lélekben.
  16. A Kóf betűt az alvás királyává tette, megkoronázta, kombinálta egyiket a másikukkal, és velük megformálta a Rák csillagképet a Világegyetemben, Támuz/Napisten/Szent Iván havát az évben, a gyomrot a lélekben.

Magyar kártya

Későbbre hagyható hosszú, bonyolult fejezet sok alfejezettel, eme írás teljes szövegének majdnem a felét kitéve. Közben pedig javított másolt szöveg lett itt belőle. Érdemes elolvasni. Legalább utolsóként.

0: 4 betű kirakás tök-szív-makk-zöld sorrendben körbe

TÖK=JOD=ATYA.
SZÍV=HÉ=ANYA.
Király.
Ász.
Felső.
Alsó.
Király.
Ász.
Felső.
Alsó.
10.
9.
8
7
10.
9.
8.
7.
ZÖLD=HÉ=LEÁNY.
MAKK=VÁV=FIÚ.
Király.
Ász.
Felső.
Alsó.
Király.
Ász.
Felső.
Alsó.
10.
9.
8.
7.
10.
9.
8.
7.

0 és fél: Ösvények

A KABBALÁBAN TEREMTŐ BÖLCSESSÉG 32 ÖSVÉNYE EMBERI NEVEI.
Korona,
tűz  s,
jupiter,
nap,
szépség,
szél a,
mars,
merkúr,
bölcsesség,
szigor,
nyilas,
oroszlán  h,
kos,
skorpió,
dicsőség,
győzelem,
királyság,
ikrek  v,
szaturnusz,
szűz j,
alapítás,
víz m,
vénusz,
hold,
megértés,
kegyelem,
bak,
vízöntő,
bika,
mérleg,
halak,
rák.

1: Úgynevezett életpozíciók: lapokhoz esetlegesen

ÉLETPOZÍCIÓK ÉS SZEMÉLYISÉGZAVAROK LEGFŐBB ÉLETPOZÍCIÓI.
TÖK: 7 permutáció, 8 életpozíció, 3 kölcsönzés. Erkölcsök ösztönköre. Igazság.
SZÍV: 7 permutáció, 8 életpozíció, 1 kölcsönzés. Ügyesség ösztönköre. Remény.
Vergődő zarándok:
én em oké,
te oké, az nem oké,
azaz no-o-no.
Lecsúszott bölcsész:
no-no-no.
Antiszociálisé:
Kovács Napóleon.
Örök lottózó:
no-no-o.
Skizotipé:
kortévesztett zseni.
Dühös bíró:
o-n-o.
Átsegítő cserkész:
o-o-no.
Kovács Napóleon:
o-no-no.
Skizotipé:
kortévesztett zseni.
Kortévesztett zseni:
o-no-o.
Antiszociálisé:
Kovács Napóleon.
Különc világpolgár:
no-no-o.

Mazochista haragos:
no-no-no.
Szigorú katolikus:
o-no-no.
Kényszeres-rögeszmésé:
szigorú orvos.
Keresztes lovag:
o-o-no.
Paranoidé:
Igazság vitéz.
Jó szomszéd:
o-o-o.
Jó szomszéd:
o-o-o.

Igazság vitéz:
o-o-no.
Paranoidé:
Igazság vitéz.
Mazochista barát:
no-o-no.
Kényszeres-rögeszmésé:
Zsoltáros Dávid.
Mazochista haragos:
no-no-no.
ZÖLD: 8 permutáció, 8 életpozíció, 3 kölcsönzés. Kapcsolatok ösztönköre. Szeretet.
MAKK: 8 permutáció, 8 életpozíció, 1 kölcsönzés. Érzelgés ösztönköre. Hit.
Lecsúszott bölcsész:
no-no-no.
Vergődő zarándok:
no-o-no.
Borderline-é:
Káin testvér.
Gyámoltalan törpe:
no-o-o.
Dependensé:
gyámoltalan törpe.
Örök lottózó:
no-no-o.
Kovács Napóleon:
o-no-no.
Átsegítő cserkész:
o-o-no.
Hisztrionikusé:
Kovács Napóleon.
Álmodó Buddha:
o-o-o.
Borderline-é:
álmodó Buddha.
Igaz próféta:
o-no-o.
Mindenki barátja:
o-o-o.
Drága Anyu:
o-o-no.
Borderline-é:
álmodó Buddha.
Lázadó áldozat:
o-no-no.
Dependensé:
Kovács Napóleon.
Dühös Bíró:
o-no-o.
Zsoltáros Dávid:
n-o-o.
Félénk fellépő:
no-o-no.
Elkerülőé:
félénk fellépő.
Káin testvér:
no-no-no.
Borderline-é:
Káin testvér.
Veszekedő Mihály:
no-no-o.

Kifejtések részben Birtalan Balázs blogjára, a Sorskönyv nélkül-re alapozva:

Variánsaikkal:

Személyiségzavarok legfőbb életpozíciói a a lappárosításokban említendők, de nem kötelezően. Életpozíciók nevének és magyarázatának javítása előző lapon bármikor.

2: Lappárosítások

SZÍNEZETEK, SZÜKSÉGLETEK, FÉLÉSEK, KÓROK, SZEMÉLYISÉGZAVAROK, TÍPUSOK, KERESZTÉNYSÉG.
<
>
<
>
TÖK: énösztön,
kolerikus temperamentum, érzékelő típus,
hatalomvágy és szabálytartatás túlzásai.
Szereti a régit, tele van hévvel.
SZÍV: cselekvőösztön,
szangvinikus temperamentum, értő típus,
hatalomvágy és szabályszegés túlzásai.
Szeret odaszúrni, függetlenségre vágyik.
Szívecske színezet.
Késztetés kielégülésre.
Félelem fogyástól:
adakozni létszükségesre.
Erény: szorgalom.
Mohóság kór:
főleg Nyilas-féléé.
Ha társadalomellenes:
Kovács Napóleoné.
Remény:
segíts magadon.
(Közmondás nyomán.)
Tököcske színezet.
Késztetés fölismerésre.
Félelem elmúlástól:
rendesen élni.

Erény: szigor.
Téboly kór:
főleg Oroszlán-féléé.
Ha skizotip:
kortévesztett zsenié.
Végítélet:
durvaságunk mértékével.
(Máté nyomán.)
Tököcske színezet.
Késztetés személyességre.
Félelem érzékiségtől:
összeillővel házasodni.
Erény: gondoskodás.
Paráznaság kór:
főleg Kos-féléé.
Ha skizotip:
kortévesztett zsenié.
Feltámadás:
üdvösségre/kárhozatra.
(Máté nyomán.)
Szívecske színezet.
Késztés odaszúrásra.
Félelem elköteleződéstől:
mértékkel különülni.
Erény: érdeklődés.
Cudarság kór:
Főleg Ikrek-féléé.
Ha társadalomellenes:
Kovács Napóleoné.
Hatalom:
Istentől, megdönthető.
(Kálvin nyomán.)
Makkocska színezet.
Késztetés elfojtásra.
Félelem változástól:
szervezetten csinálni.
Erény: türelem.
Beszűkülés kór:
főleg Halak-féléé.

Ha kényszeres-rögeszmés:
szigorú orvosé.

Hit:
erénnyel cselekedni.
(Máté, Jakab nyomán.)
Zöldike színezet.
Késztetés elismerésre.
Félelem másmilyentől:
békéset megszeretni.
Erény: pártatlanság.
Vaskalaposság kór:
főleg plútói Skorpió-féléé,
ki kevéssé érzékelő.

Ha paranoid:
Kovács Napóleoné.

Szeretni:
barátot, ellenséget.
(Máté nyomán.)
Zöldike színezet.
Késztetés személytelenségre.
Félelem ellenségtől:
igaziságot megvizsgálni.
Erény: hazaszeretet.
Végletesség kór:
főleg Skorpió-féléé,
ki kevéssé értő.

Ha paranoid:
Kovács Napóleoné.

Megbocsátani:
vétekmegbánó ellenségnek.
(Máté nyomán.)
Makkocska színezet.
Késztetés önmarcangolásra.
Félelem rosszaságtól:
önszeretettel legyőzni.
Erény: őszinteség.
Tépelődés kór:
főleg Szűz-féléé.
Ha kényszeres-rögeszmés:
mazochista baráté.
Önfigyelés:
óember legyőzéséért.
(Pál nyomán.)
ZÖLD: csoportösztön,
melankólikus temperamentum, megérző típus,
szeretetvágy és szabálytartatás túlzásai.
Szeret segíteni, birtoklásra vágyik.
MAKK: érzőösztön,
flegmatikus temperamentum, érző típus,
szeretetvágy és szabályszegés túlzásai.
Szeret elkápráztatni, üde.
Makkocska színezet.
Késztetés keresésre.
Félelem érdemtől:
becsületesen teljesíteni.
Erény: lemondás.
Mélabú kór:
főleg neptuni Halak-féléé.
Ha borderline:
Káin testvéré.
Borivás: szabályost. (Pál.)
És Úrvacsora:
méltón fogyasztani.
(Katolikusok nyomán.)
Zöldike színezet.
Késztetés kapaszkodásra.
Félelem magánytól:
óvatosan barátkozni.
Erény: alázat.
Bálványozás kór:
főleg Bika-féléé,
ki kevéssé megérző.
Ha társfüggő szolgalelkű:
gyámoltalan törpéé.
Elhagyni:
bántalmazó családtagot.
(Máté nyomán.)
Zöldike színezet.
Késztetés kiállásra.
Félelem mellőzéstől:
háláért segíteni.
Erény: önszeretet.
Ha szeszélyke:
Kovács Napóleoné.
Hiúság kór:
főleg Bika-féléé.
ki kevéssé érző.
Szeretni:
Istent, embert.
(Máté nyomán.)
Makkocska színezet:
Késztetés lelkiismeretre.
Félelem állandóságtól:
közönségessel kibékülni.
Erény: szelídség.
Iszony kór:
főleg terrális Szűz-féléé.
Ha borderline:
álmodó Buddháé.
Ellenséget:
bosszulatlanul leckéztetni.
(Máté nyomán.)
Szívecske színezet.
Késztetés megtartásra.
Félelem elvesztéstől:
ügyességre tanítani.
Erény: hűség.
Érzelgés kór:
főleg Rák-féléé.
Ha borderline:
álmodó Buddháé.
Házasságban:
meguntat megtartani.
(Máté nyomán.)
Tököcske színezet.
Késztetés önállóságra.
Félelem gyámoltalanságtól:
megérzéssel bátorkodni.
Erény: bátorság.
Zárkózottság kór:
főleg Vízöntő-féléé.
Ha társfüggő szolgalelkű:
Kovács Napóleoné.
Üldözött keresztény:
önvédő, igazságvédő.
(Máté, Márk nyomán.)
Tököcske színezet.
Késztetés szégyenlésre.
Félelem szégyenüléstől:
méltóságunkat védeni.
Erény: szemérem.
Félszegség kór:
főleg Mérleg-féléé.
Ha elkerülő:
Káiné/Kovácsé?
Csábítható:
kiválasztott, hitves.
(Táltosok nyomán.)
Szívecske színezet.
Késztetés önérdekre.
Félelem fontostól:
fölírással emlékezni.
Erény: felelősségvállalás.
Izgágaság kór:
főleg uránuszi Vízöntő-féléé.
Ha borderline:
Káin testvéré.
Beteg:
gyónjon vétket.
(Táltosok nyomán.)

A sárkányfejes rendszert nem írtam bele, mert már nem vagyok benne biztos, de a sárkány fogalmat megtartottam a következő táblázatnak.

3: Figurák külön

Enyémösztönök.
Közös jelük: elégedetlenség.
Ciciösztönök.
Közös jelük: rangtisztelet.
Buksiösztönök.
Közös jelük: szépségimádás.
Vadulóösztönök.
Közös jelük: szabadságvágy.
TÖK: énösztön, ez férfias. Tűztest, földlélek.
Fő jele: képmutatás.
SZÍV: cselekvőösztön, ez férfias. Levegőtest, tűzlélek.
Fő jele: leereszkedő cselekvés.
Esélylesőösztön: férfias.
Irányítóösztönök: nőiesek. Férfiasban-nőies: szülői.
Esélylesőösztön: férfias.
STÜSZI:
mértékösztön.
Babakori alapszükséglet:
felfedezés.

Vágy: nyugira, jutalomra,
rendszerre, igazságra.

Tudat: éber, megszállva,
halottnak érződő. Sejtő?

Karakter: békítő, alkimista,
fáradó-duzzogó,
aki illik érzékenyhez.
Pénzgyűjtő, fontoskodó,
bánkódó, különc.
Égitest: Jupiter.
Testalkattípus: piknikus.
Női mell: zsák, tubus,
könny alakú.
Egyik hit-erény: mérték.
Egyik hitbaki: csökönyösség,
ellentéte alázatnak.
Egyik hitvétek: mohóság,
ellentéte mértéknek.
Egyik vétek: lustaság,
ellentéte szorgalomnak,
hűségnek, önszeretetnek.
Sárkányfej: neveletlen.
Állat: medve.
Szellemben: súly.
REDING:
életösztön.
Vágy: igazságra, nyugira,
támaszra, sikerre.
Tudat: Igézve? Megszállt,
éber, egyesülve másikkal.
Karakter: pedáns, király,
példás-hatalmas,
aki illik segítőhöz.

Fontoskodó,pénzgyűjtő,
társfogó, kételkedő.
Égitest: Nap, Plútó.
Testalkattípus: atlétikus.
Női mell: könny, nyelv,
alma, zsák.
Egyik hit-erény: igazság.
Egyik hitbaki: bigottság,
ellentéte hitnek.
Egyik hitvétek: gőg,
ellentéte igazságnak.
Egyik vétek: gőg,
ellentéte elfogadásnak,
alázatnak, megbánásnak.
Sárkányfej: indulatos.
Állat: hím oroszlán.
Szellemben: súgóösztön.
A szellem emberi-isteni.
Legalábbis a kártya szerint.
GESZLER:
szerelemösztön.
Babakori alapszükséglet:
simogatás, fürdetés.
Vágy: sikerre, elismerésre,
igazságra, rendszerre.
Tudat: Képzelő? Egyesülve,
megszállva, halottnak érződő.
Karakter: főnök, lovag,
harcias-gondoskodó,
aki illik sztárhoz.
Kételkedő, különc,
dicsérő-dicsekvő, fontoskodó.
Égitest: Mars.
Testalkattípus: atlétikus.
Női mell: alma, tojás, könny, fiús
.
Egyik hit-erény: szeretet.
Egyik hitbaki: könnyelműség,
ellentéte reménynek.
Egyik hitvétek: gyűlölködés.
ellentéte szeretetnek.
Egyik vétek: paráználkodás,
ellentéte gondoskodásnak,
szeméremnek, hűségnek.
Sárkányfej: élveteg.
Állat: kutya.
Életlélekben: királynő/király.
A lélekzet állati-emberi.
KUONI:
bontóösztön.
Babakori alapszükséglet:
félelemkezelés.
Vágy: rendszerre, sikerre,
izgalomra, nyugalomra.
Tudat: halottnak érződő,
egyesülve, éber. Álmodó?
Karakter: vizsgálódó, bölcs,
hűvös-heves,
aki illik elevenhez.
Különc, kételkedő,
szerencsepróbáló, pénzgyűjtő.
Égitest: Merkúr.
Testalkattípus: leptoszóm.
Női mell: fiús, lányos, alma.
Egyik hit-erény: bölcsesség.
Egyik hitbaki: merészség,
ellentéte bátorságnak.
Egyik hitvétek: kétszínűség,
ellentéte bölcsességnek.
Egyik vétek: kétarcúság,
ellentéte őszinteségnek,
szelídségnek, alázatnak.
Sárkányfej: kárörvendő.
Állat: róka.
Életlélekben: sárkány.
ZÖLD: csoportösztön, ez nőies. Földtest, vízlélek.
Fő jele: intézőkészség.
MAKK: viselkedőösztön, ez nőies. Víztest, levegőlélek.
Fő jele: pofavágás.
Kedélyösztön: nőies.
Megfelelőösztönök: férfiasak. Nőiesben-férfias: gyermeki.
Kedélyösztön: nőies.
RUDENC:
jutalomösztön.

Vágy: jutalomra, támaszra,
nyugalomra, izgalomra.
Tudat: sejtő, álmodó,
megbabonázva. Éber?
Karakter: érzékeny, tündér,
kedves-jajongó,
aki illik békítőhöz.
Bánkódó, társfogó,
pénzgyűjtő, szerencsepróbáló.
Égitestek: Neptun, Hold.
Testalkattípus: piknikus.
Női mell: tubus, zsák, nyelv.
Egyik hit-erény: remény.
Egyik hitbaki: önsanyargatás,
ellentéte mértéknek.
Egyik hitvétek: lustaság,
ellentéte reménynek.
Egyik vétek: mohó/irigy,
ellentéte lemondásnak,
fegyelemnek, hazaszeretnek.
Sárkányfej: ünneprontó,
érzékeny karakteréét.
Állat: tehén.
Testben: önfenntartó rész.
A test anyagi-növényi.
FÜRST:
barátságösztön.
Babakori alapszükséglet:
szopás.
Vágy: támaszra, igazságra,
jutalomra, elismerésre.
Tudat: megbabonázva,
sejtő, képzelő. Megszállt?
Karakter: segítő, szolga,
kiszolgáló-elfogadó,
aki illik pedánshoz.
Társfogó, bánkódó,
fontoskodó, dicsérő-dicsekvő.
Égitest: Vénusz.
Testalkattípus: atlétikus.
Női mell: nyelv, könny, tojás, tubus.
Egyik hit-erény: bátorság.
Egyik hitbaki: elkényeztetés,
ellentéte igazságnak.
Egyik hitvétek: gyávaság,
ellentéte bátorságnak.
Egyik vétek: szolgalelkűség,
ellentéte bátorságnak,
szigornak, higgadtságnak.
Sárkányfej: ünneprontó,
segítő karakteréét.
Állat: birka.
Testben: fajfenntartó rész.
TELL:
szerepösztön.

Vágy: elismerésre, sikerre,
támaszra, izgalomra.
Tudat: Egyesült? Képzelődő,
megbabonázva, álmodó.
Karakter: sztár, szűz,
eljátszó-kötődő,
aki illik főnökhöz.
Dicsérő-dicsekvő, szerencsepróbáló,
gyanakvó, társfogó.
Égitest: Vénusz.
Testalkattípus: atlétikus.
Női mell: tojás, alma, nyelv, lányos.
Egyik hit-erény: alázat.
Egyik hitvétek: közöny,
ellentéte szeretetnek.
Másik hitvétek: szolgalelkűség,
ellentéte egészséges alázatnak.
Egyik vétek: szégyentelenség,
ellentéte szeméremnek,
gondoskodásnak, fegyelemnek.
Sárkányfej: neveletlen.
Állat: szarvas.
Életben: elfásulás.
Az életerő növényi-állati.
HARRAS:
lélekösztön.
Babakori alapszükséglet:
érzelmei, alvás, anyagcsere.
Vágy: jutalomra, rendszerre,
elismerésre, izgalomra.
Tudat: álmodó, képzelődő,
sejtő. Halottnak érződő?
Karakter: eleven, bolond,
biztató-erősködő,
aki illik vizsgálódóhoz.
Szerencsepróbáló, dicsérő-dicsekvő,
különc, bánkódó.
Égitest: Hold.
Testalkattípus: leptoszóm.
Női mell: lányos, fiús, tojás alakú.
Egyik hit-erény: hit.
Egyik hitbaki: butaság,
ellentéte bölcsességnek.
Egyik hitvétek: paráználkodás,
ellentéte hitnek.
Egyik vétek: nemfigyel/érdektelen,
ellentéte szelídségnek,
őszinteségnek, szigornak.
Sárkányfej: indulatos.
Állat: ló.
Életben: dacosodás.

És még egy rövid leírás következik eme fejezetben.

Lap nélküli karakter: kombináló, pásztorfiú, kétkedő-készséges.
Alaptulajdonságok: bármelyik.
Égitestek: Szaturnusz, Uránusz.
Testalkattípus: atlétikus, piknikus, leptoszóm.
Egyik hitbaki: világ-igazítási túlrajongás, tévedése reménynek.
Egyik hitvétek: gyávaság, ellentéte bátorságnak.
Egyik vétek: gyávaság, ellentéte bátorságnak, higgadtságnak.
Sárkányfej: bármelyik.

Ciciösztönök: szeretet és igazság párosítása. A szeretet nélküli igazság kegyetlen, az igazság nélküli szeretet hazug. A nagyon rossz ember kegyetlen és hazug, de nem a ciciösztönöktől. és alább következzék a kilenc karakter fölsorolása 4×2+1 felosztás helyett 3×3-as felosztásban.

1: Király, pedáns, példás-hatalmas:
a küzdelem befelé irányul.
Akkor vagyok jó, ha helyesen cselekszem.
Biztos vagyok benne, hogy megoldhatjuk ezt józanul.

Vágyik elsősorban nyugalomra, igazságra, támaszra, sikerre.
Fő vonásai: kényszeresség, nagyságtisztelet.

És takarékos, fontoskodó, társfogó, kétkedő.
Enneagram-terápián vizsgálva:
elszakadás védelmező figurától,
belső főnök és ösztönlét ereje.
2: Szolga, segítő, kiszolgáló-elfogadó:
az önelfogadtatás a világ felé irányul.
Akkor vagyok jó, ha szeretetre méltó vagyok.
Nincs problémám, segítek.
Vágyik elsősorban jutalomra, támaszra, igazságra, elismerésre.
Fő vonásai: intézőkészség, nagyságtisztelet.
És
bánkódó, társfogó, fontoskodó, dicsérő-dicsekvő.
Enneagram-terápián vizsgálva:
szoros-szakadt kötődés védelmező figurához,
belső főnök és tudat ereje.
3: Szűz, sztár, eljátszó-kötődő:
az önelfogadtatás a világ felé és befelé irányul.
Akkor vagyok jó, ha kivívom az elismerést.
Van megoldás, ha tesszük együtt a dolgunk.
Vágyik elsősorban támaszra, elismerésre, sikerre, önigazolásra.
Fő vonásai: mozgalmasság, szépségimádás.
És társfogó, dicsérő-dicsekvő, kétkedő, szerencsepróbáló.
Enneagram-terápián vizsgálva:
szoros kötődés gondozó figurához,
tudat ereje.
4: Tündér, érzékeny, kedves-jajongó:
az önelfogadtatás elsősorban befelé irányul.
Akkor vagyok jó, ha hű vagyok önmagamhoz.
Bánatomat sürgősen ki kell fejeznem.
Vágyik elsősorban önigazolásra, jutalomra, nyugaloma, támaszra.
Fő vonásai: intézőkészség, elégedetlenség.
És szerencsepróbáló, bánkódó, takarékos, társfogó.
Enneagram-terápián vizsgálva:
elszakadás mindkét figurától,
ösztönlét és tudat ereje.
5: Bölcs, vizsgálódó, hűvös-heves:
a félelem a világ felé irányul.
Akkor vagyok jó, ha ügyes vagyok.
Egy rejtett porblémán még agyalok.
Vágyik elsősorban sikerre, rendszerre, önigazolásra, nyugalomra.
Fő vonásai: leereszkedés, szabadságvágy.
És kétkedő, különc, szerencsepróbáló, takarékos.
Enneagram-terápián vizsgálva:
szoros-szakadt kötődés mindkét figurához,
ösztönlét és belső főnök ereje.
6: Pásztorfiú, kombináló, kétkedő-készséges:
a félelem a világ felé és befelé irányul.
Akkor vagyok jó, ha tudom dolgom, s nem rontom el.
Nagy nyomás lett rajtam, ki kell engednem egy kis gőzt.
Vágyik sok jó állapotra.
Fő vonásai: félreértés, félreértettség.
És főleg fontoskodó, kétkedő, és/vagy társfogó, dicsérő-dicsekvő.
Enneagram-terápián vizsgálva:
szoros kötődés védelmező figurához,
belső főnök ereje.
7: Bolond, eleven, biztató-erősködő:
a félelem befelé irányul.
Akkor vagyok jó, ha jól lehetek.
Van néha gondom, de jól vagyok.
Vágyik elsősorban elismerésre, önigazolásra, rendszerre, jutalomra.
Fő vonásai: mozgalmasság, szabadságvágy.
És dicsérő-dicsekvő, szerencsepróbáló, különc, bánkódó.
Enneagram-terápián vizsgálva:
elszakadás gondozó figurától,
tudat és belső főnök ereje.
8: Lovag, főnök, harcias-gondoskodó:
a küzdelem a világ ellen irányul.
Akkor vagyok jó, ha erős vagyok.
Nem hagyom annyiban.
Vágyik elsősorban igazságra, sikerre, elismerésre, rendszerre.
Fő vonásai: leereszkedés, szépségimádás.
És fontoskodó, kétkedő, dicsérő-dicsekvő, különc.
Enneagram-terápián vizsgálva:
szoros-szakadt kötődés gondozó figurához,
tudat és ösztönlét ereje.
9: Alkimista, békítő, fáradó-duzzogó:
a küzdelem a világ ellen és befelé irányul.
Akkor vagyok jó, ha körülöttem jól vannak.
Szerintem nincsen semmilyen probléma.
Vágyik elsősorban rendszerre, nyugalomra, jutalomra, igazságra.
Fő vonásai: kényszeresség, elégedetlenség.
És különc, takarékos, fontoskodó, bánkódó.
Enneagram-terápián vizsgálva:
szoros kötődés mindkét figurához,
ösztönlét ereje.

4: Álomfejtés

KIRAKOTT LAPOK JELENTÉSEI.
TÖK.
SZÍV.
ALVÁS KÖRÜLMÉNYEI, ÉBER ÉLET DOLGAI ÉS BOR, BÚZA, BÉKESSÉG, EGÉSZSÉG.
Sugallat/
őrület.
Gazdagság/
hiány.
Mértékösztön/
múlásfélelem.
Életé/
hit.
Értelem/
éberség.
Békesség/
marakodás.
Szenvedélyé/
közfélsz
.
Bontásé/
kételkedés.
SZÍNEK ÉS LOGIKA SZERINTI ÁLOMJELENTÉSEK.
Igazság/
élet.
Gazság/
fent.
Barát/
családiasság.
Ellenség/
kitaszítás.
Elfogadandó/
befogadás.
Rosszaság/
sínylődés.
Küzdelem/
lent.
Győzelem/
halál.
ZÖLD.
MAKK.
ALVÁS KÖRÜLMÉNYEI, ÉBER ÉLET DOLGAI ÉS BOR, BÚZA, BÉKESSÉG, EGÉSZSÉG.
Érzé(kel)és/
hépzelődés.
Igazság/
tévelygés.
Jutalomé/
magányfélsz.
Barátságé/
szívesség.
Érzelem/
tudatosság.
Egészség/
betegség
.
Szerepé/
keretfélsz
.
Lelkiismereté/
lelkesség.
SZÍNEK ÉS LOGIKA SZERINTI ÁLOMJELENTÉSEK.
Megérzés/
kábulat.
Halódás/
lustaság.
Tehetetlenség/
szolgaság.
Szerencse/
baleset.
Démonzavar/
szabotázs.
Önáltatás/
bátorság.
Utazás/
erőfeszítés.
Állomás/
szabadulás.

A 34 életpozíció, 16 félelem és az álomfejtő táblázatnak 64 jelentése erősen bemagolandó, hogy jól elmondható legyen, mint legfontosabb érdekesség.

Négyszögezés

SCHNEIDER-NÉGYSZÖGEK:
makk lap okozhat tök lapot,
zöld lap okozhat szív lapot,
zöld és makk lap lehet egyszerre hamis,
tök és szív lap egyszerre igaz lehet;
erkölcs, idő és logika szerint.
Királyok: egyénről. Schneider-4zet.
Őrület.
Éberség.
Kór-inger.
Tudatosság.
Ászok: jelképek. 2 külön oszlopi párban.
Búza.
Békesség.
Bor.
Egészség.
Felsők: félszekről. Keresztezett ellentétek.
Múlásfélelem.
Közösségfélelem.
Magányfélelem.
Állandóságfélelem.
Alsók: értékekről. Schneider-4zet.
Hit.
Kételkedés.
Szívesség.
Lelkesség.
7-10: gyanakvásról. Schneider-4zet.
Kitaszítás.
Befogadás.
Baleset.
Szabotázs.
8-9: bántalmazásokról. Schneider-4zet.
Családiasság.
Sínylődés.
Szolgaság.
Bátorság.
9-8: szerencséről. Schneider-4zet.
Fent.
Lent.
Lustaság.
Erőfeszítés.
10-7: .csapdáról. Schneider-4zet.
Élet.
Halál.
Kábulat.
Szabadulás.

Következzenek a kommentárok.

5: Skizofrénia, barátképzelés, és hisztéria a szó orvostudományi értelmében: lényegtelen táblázat

HALLÁSOK, LÁTOMÁSOK, BETEGSÉGEK.
TÖK.
SZÍV.
Fő okok, kizárandó okok, egyéb bajok, 4 ösztön.
Király:
megszállás.
Ász:
hiány.
Felső:
mértékösztön.
Alsó:
életé.
Király:
számítás.
Ász:
ellenszenvek.
Felső:
szenvedélyé.
Alsó:
bontásé.
SKIZOFRÉNIÁRÓL, BARÁTKÉPZELÉSRŐL PICIKÉT TÖBB.
Okok.
Tünetek.
Okok.
Tünetek.
Szív 8-at:
hiedelem.
Tök 7-et:
vertség.
Szív 10-től:
barátképzelés.
Tök 9-től:
öletőhang.
Tök 8-at:
istenfogadás.
Szív 7-et:
lekezeltség.
Tök 10-től:
rögeszme.
Szív 9-től:
korholóhang.
ZÖLD.
MAKK.
Fő okok, kizárandó okok, egyéb bajok, 4 ösztön.
Király:
elváltozás.
Ász:
mérgezés.
Felső:
jutalomé.
Alsó:
barátságé.
Király:
bolondulás.
Ász:
használódás.
Felső:
szerepé.
Alsó:
lelkiismereté.
HISZTÉRIÁRÓL PICIKÉT TÖBB.
Tünetek.
Okok.
Tünetek.
Okok.
Makk 8-tól:
álterhesség.
Zöld 7-től:
álbetegség.
Makk 10-et:
bántalom.
Zöld 9-et:
stressz.
Zöld 8-tól:
űrkínzás.
Makk 7-től:
csodajelzés.
Zöld 10-et:
babavárás.
Makk 9-et:
törődésigény.

Ehhez a táblázathoz sok tudományos írást hozzá kell olvasni, mert ez a táblázat nagyon kezdetleges szemléltető, szabadon elvethető. A 4 barát kirakásra nem térek ki, és a 16 lapos kirakásokra sem, csak annyit említenék, hogy az Atya-Anya-Fiú-Leány négyesség a kabbalában és az alkímiában azt jelenti: 1 Isten 4 személyben, lelkük a Szentlélek. Sámánista értelmezés szerint szabadlelkük és és lélegzetlelkük egyszerre. És hogy a lószínek némely pakliban másmilyenek. Ennyi volt az írás ezen a lapon.

6: Utolsó kiegészítés

Utolsó kiegészítés e lapon.
Tök kolerikus ösztöne:
külső-közösségi,
azaz törvény, igazság.
Tartós Napnak és Földnek állandósága.
Tüzes énösztön igazsága:
földes csoportösztön szeretetében.
Szerelmessége is földes: szülői és nőies.
Tűz férfias és szülői:
így férfiasság+szülőség=apaság, Gönüzi.
Szív szangvinikus ösztöne:
külső-egyéni,
azaz kutatás, remény.
Határozott Szélnek és Napnak futása.
Levegős cselekvőösztön reménye:
tüzes énösztön igazságában.
Szerelmessége is tüzes: férfias és szülői.
De levegő férfias és gyerekes:
így férfiasság+gyerekesség=fiúság, Világügyelői.
Tök és Szív: tüzesek, így férfiasak/szülőiek.
Tök és Zöld: földesek, így szülőiek. A nőies magától értetődően szülői, Ukkói.
Zöld csoportösztöne:
belső-közösségi,
azaz hagyomány, szeretet.
Gondozó Földnek és Holdnak bizalmassága.
Földes csoportösztön szeretete:
vizes viselkedőösztön hitében.
Szerelmessége is vizes: nőies és gyerekes.
De föld nőies és szülői:
így nőiesség+szülőség=anyaság, Ukkói.
Makk viselkedőösztöne:
belső-egyéni,
azaz lelkiismeret, hit.
Változó Holdnak és Szélnek kalandozása.
Vizes viselkedőösztön hite:
levegős cselekvőösztön reményében.
Szerelmessége is levegős: gyerekes és férfias.
De víz nőies és gyerekes:
így nőiesség+gyerekesség=lányosság, Babbai.
Makk és Zöld: vizesek, így nőiesek/gyerekesek.
Makk és Szív: levegősek, így gyerekesek. A gyerekes elvileg fiús, eredetileg Gönüzi.

Ennyi volt a rövidítés és apró kiegészítés e javításokra is szánt lapocskán.

7: Legutolsó

A felsők a 4 alapfélelmet jelentik, az alsók legyőzött alapfélelmeket. A bátor is ember fél, de legyőzött félelemmel fél. Az alapfélelmek: magánytól, állandóságtól, elmúlástól, közelségtől. Ha alapfélelmek, akkor tágabb értelemben értendőek, tehát beléjük tartozik a másik 12 félelem is. Az alapfélelmek többnyire idegen nevei: depresszív, hiszteroid, kényszeres, skizoid.

LAPPÁROKKAL FEJLŐDÉS ZÖLD-MAKK-TÖK-SZÍV ÚTON.
<
>
<
>
3. TÖK.
4. SZÍV.
Főlapok:
mértékletesebbé.
Figurák:
halálfélsz ellen.
Főlapok:
szelídebbé.
Figurák:
közelségfélsz ellen.
Fejlődés:
következetesebbé.
Drámarészlet:
szigorú szeretet.
Fejlődés.
emberségesebbé.
Drámarészlet:
óember halála.
1. ZÖLD.
2. MAKK.
Főlapok:
istenérzőbbé.
Figurák:
magányfélsz ellen.
Főlapok:
lelkiismeretesebbé.
Figurák:
merevségfélsz ellen
Fejlődés:
önállóbbá.
Drámarészlet:
bátor eltávozás
.
Fejlődés:
gondosabbá.
Drámarészlet:
bölcsekre hallgatás.

Fejlődések:

8: Legeslegutolsó

TÁRSADALMI ÉS CSALÁDI SZÖVETSÉGEK JAVASLATA. KERESZTÉNY EZOTÉRIA HITEI.
NÉGY BARÁT KIRAKÁS.
<
>
<
>
ZÖLD. Polgárság. Görög misztériumok.
TÖK. Arisztokrácia. Kereszténység.
Polgárok urakkal:
ígéretet betartatni.
Dionüszosz:
szőlőisten, napisten.
Ukkon Tengrivel:
melankólikus kolerikussal.
Démétér:
Eleusziszban beavató.
Urak polgárokkal:
ígéretet betartani.
Remény:
megérezve küszködni.
Tengri Ukkonnal:
kolerikus melankólikussal.
Végítélet:
durvaságunk mértékével.
Munkások királlyal:
érdeküket védeni.
Orpheusz:
költő, szent.
Szeretet igazsággal:
gyöngéden gondozni.
Pütagorasz:
számokat tanító.
Királyék munkásokkal:
munkásérdeket védeni.
Szeretet:
Istennek, embernek.
Igazság szeretettel:
gazságot igazítani.
Hit:
erénnyel cselekedni.
MAKK. Parasztság. Magyar ősvallás.
SZÍV. Papság. Budhizmus.
Gazdák püspökökkel:
kenyeret termelni.
Segítővarázslat:
mellékállásban, ingyen.
Babba Szellővel:
flegmatikus szangvinikussal.
Varázstudás:
fejbe töltve.
Püspökök gazdákkal:
kenyeret elosztani.
Szabadulás:
kényszerű újraszületésekből.
Szellő Babbával:
szangvinikus flegmatikussal.
Megértés:
szenvedésé, vágyaké.
Béresek kispapokkal:
józanul hinni.
Révülés:
tudatos álomban.
Dicsőség győzelemmel:
jószívűnek lenni.
Összeszedés:
csontra vissza:
Kispapok béresekkel:
igazságért bátorkodni.
Megsemmisülés:
túlzó vágyakozásé.
Győzelem dicsőséggel:
sárkányunkkal küzdeni.
Erényesség:
nyolcrétű ösvényen.

E társadalomterv: hogy akkor is lehessen igazság, ha kevesen tudnak szavazni. Hogy ne legyen új elnyomás a régi helyett, és hitegető másik új az egyik új helyett.

Jod-Hé-Váv-Hé=Atya-Anya-Fiú-Leány. Tengri=tűznaparcú tengerég=Fiú. Ukkon=föld=Leány. Kabirok vagy kabírok görögöknél és punoknál, mint más eredetű istenek, itt a görög hitbéliekre gondolva: Anya és 3 fú, vagy Anya, Atya, Fiú, fiútól anyának 3 fiú és leány. E szerint Földanya és Tengerég gyerekei nem hármasikerpárok, hanem Hold, akinek Tengritől fia, akinek Ukkontól ikerpárok: Tűz, Víz és Szél általuk szűzen szült férjeikkel,akik Ég, Föld, Természet. Akikre utalás az ászokon, ha tavaszleány, nyárleány, télanyó, őszfivérek, akik Ég és Föld sajtolván Természet szőlőtestét. Vagy van még ez, nagyon titkolózóan: nyárfiú, őszfiú, télöreg, tavaszlány. Vagy a hamis prófétának hitt, de igaz Órigenész bölcselete szerint: őszfivérek helyett Ukkon és kis Tengri, mint az első ember névrokona Ádám Kadmonként az égi édenben. Anyák eredeti sorrendje: Széltől Tűzig, természet elem helyett pedig Kiterjedésapa az Égapa és Földapa között.

És a reményről: megérzés lehetséges Isten sugallata által, és megérzéseink nem mindig erősek vagy igaziak, de fölismerhetjük az óvó isteni megérzéseket, ha megtapasztaljuk őket, vagyis ha nem nyomja le őket valamilyen vágy a tudatossá válásuk előtt.

Ukkon és Babba, mint barátok: titoktanítók. Áldozni kell nekik. Tengri és Szellő, mint barátok: lelkiismeret-tisztító harcostársak. Vélük bátornak lenni önmagunk hibáinak megismeréséhez, elviseléséhez, legyőzéséhez, leszokásához.

Mondakifejtés röviden: táblázata már kész.

Isteni személyek:
Ukkon,
Tengri,
Tengri=Gonüz,
Babba,
Világügyelő.
Kabbalában:
Sekíná,
Vőlegény,
Alkotó bennünk,
ismeretlen,
Mihály.
Júdaizmusban:
kifelejtett Asera,
Jehova,
Jehova,
ismeretlen,
Mihály.
Kereszténységben:
Mária,
Jézus,
Isten,
ismeretlen/Mária,
Mihály/Jézus.
Gnoszticizmusban:
Szóphia,
Krisztus,
Démiurgosz,
ismeretlen,
Mihály.
Hinduizmusban:
Szaraszvatí,
Visnu,
Brahma,
Párvatí,
Síva.

Az Anya félt a káosztól, megszülte harcos Atyát. Leányuknak berendeztek egy saját világot az áradás világa alatt, ahol szülei laktak. Magányos volt, kíváncsi eredtére. Föltáruló atyja véletlenül megégette, de még kimentette fiukat, aki később eloltotta őt, mire nagyanyja földarabolta és leejtette az alvilágba. Ott anyjával együtt föl tudott támadni, és föltámasztották atyjukat, aki visszatért az áradás világába, ők pedig a teremtés világába, és megteremtették a formálás világát, hogy formáljon a teremtésben, és így megteremtődött általuk, mint teremtő szavak által, és meg is formálódott a készítés világa, amely a középső világ a fölső három alatt. A formálás világában Ukkonként és Gonüzként megtestesülve megszülték az angyalokat, köztük Babbát, aki Gonüznek szülte a főangyalokat, köztük Mihályt, de belehalt a szülésbe. Így Mihályékat Ukkon nevelte fel, aki szülte Mihálynak a három anyát, akik szülték a három apát. Végül Mihály föltámasztotta Babbát, és szülték az emberek szellemeit, akik a három anyából és három apából formált testben lettek élővé. A lélek és anyag felosztása a nyolc figura kirakásba lett leírva.

9: Legeslegutolsóbb

TŰZKERESZT: 4 LOVAS KIRAKÁS:
végén lévő földtől elején lévő Napig.
< Alsótól királyig.
7-től 10-ig. >
Tökkirály:
vörös, vörösítés.
Reding:
Nap.
Eltűnés:
szabadság.
Szentély:
istenesség.
Makkirály:
sárga, fehérítés.
Harras:
Hold.
Major:
összeszedő.
Héjak:
összeszedés.
Szívkirály:
fehér, feketítés.
Kuoni:
csillagok.
Merénylet:
sárkányra.
Vár:
lelki tisztulás.
Zöldkirály:
fekete, oldás.
Fürst:
Föld.
Ház:
világ.
Szefirák:
út.

A lovak színe átszínezve: fehér, sárga, vörös, fekete. Ez nem érvényes a táblázatnak.

A királyok alkímiai műveletek jelképei, színeikkel direkt pontatlanul utalva azok befejezésére, az alsók pedig utalva azok elkezdésére. (A fehérítésben van sárgulás az aranycsinálásnak álcázott aranyfeloldó-aranykivonó bűvészmutatványban, aminek folyamatai a lélek akkori kísérleti folyamataira emlékeztetők. ÉS: a lószínek módosítva némely pakliban!) Ezek a műveletek pedig ezeket jelentik ősvallásosítva: előismeretek szerzése, szenvedésátéléssel szenvedésmegértető lélekhalál, mint együtt pusztulás tisztátalan sárkányunkkal, szétszedés-összeszedés ősök/szörnyek és/vagy Isten által, jobbítás befejeződése megváltódással. Ez egyébként bonyolultabb lehet, mert e műveletekben kicsiben benne lehetnek e műveletek, és így is elhúzódhatnak álmokon át, és akár még többször ismétlődve. Mert álomban kell történnie, ha ősvallásosítva. Vagy így is álmodható valami nagy kín: alvás három napig, léleksértő halál esetén testnek vérzése, és ez tényleg mindig szétszedős, de kohászat  nélkül, de sokkal fájóbb. Ha ősvallásosított alkímia a táltosbeavatás, akkor segítőszellemek: kétféle rendszerük van. Táltos fiú/férfi segítőszellemei: isteni-emberi, tehát saját tulajdon szabadlélek, mint Atya(-Fiú)isten-helyettes, Nagyboldogasszony, szabadlélek és Nagy(-Kis)boldogasszony nászából megszületett Kisboldogasszony, szellemtesttel megtestesült egyedi példányaként a végtelen Kisboldogasszonynak, nem pedig hústesttel, mint Jézus-fiúisten, valamint szabadlélek és egyedi Kisboldogasszony nászából született egyedi Fiúisten. Táltos leány/asszony védőszellemei: saját tulajdon szabadlélek, mint Nagy-Kisboldogasszony-helyettes, Atyaisten, szabadlélek és Atyaisten nászából született egyedi fiúisten. Az egyedi szülött istenek nevei titkosak, csak a családtagjaik ismerhetik. A nászok és szülések benne foglalódhatnak alkímiai részműveletekben, mint összeszedés utániak, mikor pokol földanyaméhhé változva, és a szülések is együttes tevékenységek lehetnek, mint a nászok. Vagy első/egyetlen nász alkímia előtti álomban. Homoszexuális emberek esetében is heteroszexuális módú nászok. Ha férfinak túl nőies szabadlelke van, társa férfiasabb női szellem. Nőies lélekrész ne képzelve/harcolva legyen erős. Ezek az istenkapcsolatok az ősvallási felfogás szerint nem jelentenek embervilági pártalanságot.

Ha a segítőszellemek anyagi testüknek kineveznek növényi részeket vagy köveket vagy bármi mást, akkor azokat a növényi részeket vagy egyebeket valamiben együtt kell tárolni, jól lezárva, akármilyen csodálnivalóan aranyosnak tűnnek is. Ha nem tároljuk, elveszhetnek, ez halálszerű állapot a segítőszellemeknek, akik kérvényeznek új anyagi testeket, amiket gyászocska miatt nehéz egyből elfogadni. Ennek ellenére Atya és Nagyboldogasszony egy idő után nem tűnnek túl sokszor a közelben levőnek, bár sugallni így is tudnak.

Másfajta segítőszellemekről is legyen szó: ha nem Isten valamely megnyilvánulása segítőszellem, akkor angyal vagy természeti szellem a segítőszellem. Most pedig következzen egy teljesen nőies táblázat. Az előbbi táblázat eredetileg csak férfias lenne.

VÍZKERESZT: 4 ÉVSZAK KIRAKÁS:
végén lévő verésektől elején lévő halottlátásig.
< Felsőtől ászig.
8-tól 9-ig. >
Tél:
áldás.
Tell:
belső szépség.
Folyó:
halottlátás.
Halálfa:
gyökérszint.
Ősz:
beavatás.
Rudenc:
erénykincs.
Tó:
félelem.
Életfa:
bátorság.
Nyár:
tüzelés.
Stüszi:
életkedv.
Kalap:
elhagyott rossz.
Család:
családiasság.
Tavasz:
megbékélés.
Geszler:
feldúltság.
Kastély:
verések.
Csónak:
szöktetés.

Verő férjtől szöktet jó férfi, ez megbékít a férfiakkal. Régen távol ez új férj lehetett válás nélkül, mert előzőről nem tudott a hatóság. Szerelem lett a szöktető kártyatáltos iránt. Egymással egyesülve különféle erénygyöngítő félelmekkel szembenézhettek, és természetfigyelés által meglett isteni beavatás. Ezáltal meglett a tisztesség belső szépsége, meg új képességek, és az így elért hatalmas tisztelet, és ezáltal a valakinek érződés a sok bántás után.

10: legeslegkerekebb

Enneagram karakterek táblázata egyelőre a 6-os pásztorfiú karakter nélkül.

Kolerikusok.
Szangvinikusok.
Alkimista:
9-es karakter.
Fő vágy: nyugalomra,
rendszerre, igazságra,
hálára.
Király:
1-es karakter.
Fő vágy: igazságra,
nyugalomra, sikerre,
támaszra.
Lovag:
8-as karakter.
Fő vágy: sikerre,
igazságra, rendszerre,
csodálatra.
Bölcs:
5-ös karakter.
Fő vágy: rendszerre,
sikerre, nyugalomra,
izgalomra.
Melankólikusok.
Flegmatikusok.
Tündér:
4-es karakter.
Fő vágy: hálára,
izgalomra, támaszra,
nyugalomra.
Szolga:
2-es karakter.
Fő vágy: támaszra,
hálára, csodálatra,
igazságra.
Szűz:
3-as karakter.
Fő vágy: csodálatra,
támaszra, izgalomra,
sikerre.
Bolond:
7-es karakter.
Fő vágy: izgalomra,
csodálatra, hálára,
rendszerre.

Összeillések a 6-os pásztorfiú karakter említésével. A hatosok többnyire nem biztosak hatosságukban. Fő vágyaik királyéhoz, szolgáéhoz, lovagéhoz, szűzéhez lehetnek hasonlóak.

Melankólikusok kolerikusokkal.
Ötös színezetű négyes:
nyolcas színezetű kilencessel.
Hármas színezetű négyes:
egyes színezetű kilencessel.
Hármas színezetű kettes:
kilences színezetű egyessel.
Bocsánat, kettes színezetűvel.
Egyes színezetű kettes:
kettes színezetű egyessel.
Bocsánat, kilences színezetűvel.
Flegmatikusok szangvinikusokkal.
Kettes színezetű hármas:
kilences színezetű nyolcassal.
Négyes színezetű hármas:
hetes színezetű nyolcassal.
Ötös színezetű hetes:
hatos színezetű ötössel.
Nyolcas színezetű hetes:
négyes színezetű ötössel.
Melankólikus autista kolerikus autistával.
Hetes színezetű hatos:
ötös színezetű hatossal.
Ötös színezetű hatos:
hetes színezetű hatossal.
Flegmatikus autista szangvinikus autistával.
Hetes színezetű hatos:
ötös színezetű hatos.
Ötös színezetű hatos:
hetes színezetű hatossal.
Enneagram mutatja, ki kihez illik. És hogy ki mit hisz el gyorsan.
Hitegetések ilyen könnyíthetőségei miatt titkos volt régen.

A hetes színezetű flegmatikus hatos helyettese lehet a kettes színezetű hármas, de csak ha jól jön ki vele az ötös színezetű szangvinikus hatos. És így tovább, és így tovább.

Magyar cigánykártya itteni kirakása

Ajándék:
Stüszi.

Vágy:
Stüszi.
Mérték.
Állandóság:
Stüszi.

Ház:
Stüszi.

Hamisság.
Bosszúság:
Kuoni.

Gondolat:
Kuoni.
Bölcsesség.
Ellenség:
Kuoni.

Katonatiszt:
Kuoni.

Betegség:
Reding.
Halál:
Reding.
Bíró:
Reding.
Igazság.
Lelkész:
Reding.
Házasság.
Féltékenység:
Geszler.
Hűség:
Geszler.
Gyermek:
Geszler/Tell.
Szerelem:
Geszler/Tell.
Szeretet.
Látogatás:
Fürst.
Hit.
Utazás:
Fürst.
Levél:
Fürst.
Hit.
Üzenet:
Fürst.
Kevés pénz.
Remény:
Tell.
Remény.
Váratlan öröm:
Tell.
Szerelmes nő:
Tell.
Szerető:
Tell.
Örvendezés:
Rudenc.

Szomorúság:
Rudenc.

Özvegyasszony:
Rudenc.

Özvegy férfi:
Rudenc.

Pénz.
Szerencse:
Harras.

Szerencsétlenség:
Harras.
Bátorság.
Tolvaj:
Harras.

Veszteség:
Harras.

Ehhez itteni lapsorrend:

  1. ajándék-vágy,
  2. állandóság-ház,
  3. betegség-halál,
  4. bíró-lelkész,
  5. bosszúság-gondolat,
  6. ellenség-katonatiszt,
  7. féltékenység-hűség,
  8. gyermek-szerelem,
  9. hamisság-házasság,
  10. kevés pénz-pénz,
  11. látogatás-utazás,
  12. levél-üzenet,
  13. örvendezés-szomorúság,
  14. özvegyasszony-özvegy férfi,
  15. remény-váratlan öröm,
  16. szerelmes nő-szerető,
  17. szerencse-szerencsétlenség,
  18. tolvaj-veszteség.

Eredeti sorrend a Kikobox Start gyártmányú pakliban: féltékenység, ellenség, bosszúság, bíró, kevés  pénz, lelkész, gyermek, gondolat, hamisság, házasság, hűség, katonatiszt, veszteség, pénz, szerencse, szomorúság, váratlan öröm, ajándék, szerelmes nő, állandóság, szerelem, remény, özvegyasszony, utazás, özvegy férfi, üzenet, vágy, örvendezés, levél, halál, szerencsétlenség, ház, tolvaj, betegség, szerető, látogatás. A paklinak más gyártói is vannak, leghíresebb a Piatnik. Eme sorrendnek is lett itteni kirakása.

Féltékenység:
erőszak.
Ellenség:
erőszak.
Bosszúság:
erőszak.
Bíró:
erőszak.
Igazság.
Váratlan öröm.
Hamisság:
szerelem.
Házasság:
szerelem.
Szeretet.
Hűség:
szerelem.
Katonatiszt:
szerelem.
Kevés pénz:
család.
Lelkész:
család.
Gyermek:
család.
Gondolat:
család.
Bölcsesség.
Ajándék.
Veszteség:
hétköznapok.
Pénz:
hétköznapok.
Mérték.
Szerencse:
hétköznapok.
Szomorúság:
hétköznapok.
Szerelem:
élet menete.
Szeretet.
Remény:
élet menete.
Remény.
Özvegyasszony:
élet menete.
Utazás:
élet menete.
Hit
Szerelmes nő.
Levél:
fordulatok.
Hit.
Halál:
fordulatok.
Szerencsétlenség:
fordulatok.
Bátorság.
Ház:
fordulatok.
Szerénység.
Özvegy férfi:
elmélyülés.
Üzenet:
elmélyülés.
Szerénység, türelem.
Vágy:
elmélyülés.
Mérték.
Örvendezés:
elmélyülés.
Állandóság.
Tolvaj:
kizökkenések.
Betegség:
kizökkenések.
Szerető:
kizökkenések.
Tartózkodás.
Látogatás:
kizökkenések.

Nostradamustól Szeretetlángig

A franciaországi katolikus zsidó orvosnak, Nostradamusnak tíz jóslata a 20-21. századi Magyarországról és társairól:

Fatima: 1917

1. titok

Szűzanya egy hatalmas tűztengert mutatott, ami a föld alatt látszott. Emberi formájú démonok és lelkek voltak alámerülve, mint égő, átlátszó széndarabok, mind megfeketedett vagy bronz színben ragyogott, a tűzvészben lebegtek, majd az égbe emelkedtek a lángok segítségével, amelyek belőlük indultak füstfelhőket okádva, majd körülvéve minket súlytalanul, fájdalmas és kétségbeesett sikolyok és nyögések közepette visszahulltak. Nagyon megrémültünk, reszkettünk a félelemtől. A démonokat meg lehetett különböztetni, ijesztő és visszataszító hasonlóságukról a félelmetes és ismeretlen állatokhoz, mind fekete és átlátszó. A látomás hosszúnak tűnt, de pillanatnyi volt. Hogyan hálálhatnánk meg szeretett mennyei Anyánknak, aki első Megjelenésének útmutatásaival felkészített minket a Mennybe utazásra. Úgy gondolom, máskülönben meghaltunk volna a félelemtől és rettegéstől.

2. titok

A második rész kéri Oroszország felajánlását a Tiszta Szívnek:

Láttad a Poklot, ahová a szegény, bűnösök lelke kerül. Isten meg akarja alapítani a földön Szeplőtelen Szívem tiszteletét, hogy megmentse őket. Ha megteszik, amit nektek mondok, sok lélek meg fog menekülni és béke lesz. A háború a végéhez közeledik, de ha az emberek nem hagyják abba Isten megbántását, egy rosszabb fog kitörni XI. Piusz pápa méltósága alatt. Ha egy éjjel ismeretlen fényt láttok majd, tudjátok, hogy ez az a nagy jel Istentől, hogy közeledik a világ megbüntetése a sok gonoszságáért, háborúval, éhínséggel, az Egyház és a Szentatya [értsd: a pápa] üldözésével. Ennek megakadályozására jönni fogok és kérni fogom Oroszország felajánlását Szeplőtelen Szívemnek és az elsőszombati engesztelő szentáldozást. Ha kérésemet teljesítik, Oroszország meg fog térni, és béke lesz; ha nem, elterjeszti tévtanait a világban, háborúkat és az Egyház üldözését okozva. A jókat fel fogják áldozni; a Szentatya sokat fog szenvedni; nemzetek fognak elpusztulni. Végül Szeplőtelen Szívem győzedelmeskedni fog. A Szentatya felajánlja nekem Oroszországot, s az megtér és a béke időszaka fog újra a világra köszönteni.

[Boldogasszony anyánk e második titokban sajnos nem említhette meg Magyarországnak és az osztrák Adolf Hitler Németországának ama szövetségét, amely bosszú volt az első világháború elvesztését követő franciaországi megaláztatásokért, mert a Regnum Marianum magyar népének haragja az igazságtalan békeszerződés és az oroszországi támogatású rövid magyar zsarnokság miatt határtalan volt. A magyar tanácsköztársaság nevű zsarnoki uralom gyilkos aljas irányítói olyan elmagyarosodott hitetlen zsidók voltak, akik miatt sok ártatlan zsidó vált gyanússá, míg régen sokkal kevesebben. A németek pedig eleve gyűlölték a kétezer éve kényszerből szétszóródott zsidókat. És ők okolták őket először a nyugati ellenfelek győzelméért. És La Salettében említve volt az, ami itt nem volt, de nem lehet annyira felismerni, hogy a dühösek még dühösebbek legyenek a zavartól.

A háború Szovjetuniónak nevezett kommunista Oroszországnak és nyugati szövetségeseinek győzelmével és országfoglalásaival végződött, ami az esélyegyenlőség nevében majdnem minden boldog embert gazdag tolvajnak néző és legyilkoló vagy megalázó zsarnokok aranykorát hozta el majdnem ötven évre. És le tudták volna igázni a világot, ha Szent II. János Pál pápa titokban nem helyeztetett volna Boldogasszony szobrot a lengyel-orosz határra, miután hangosan és némán kimondott szavakkal a Szűzanya oltalmába ajánlotta Oroszországot, aki így képessé vált az oroszországi kommunizmus megdöntésére. Így már nemigen hivatalos tevékenység a boldog embereket gazdag tolvajnak nézés.]

3. titok

A látnok Lúcia nővér levele:

"J. M. J.

Az 1917. július 13-án, a fatimai Béke-völgyben kinyilatkoztatott titok harmadik része:

Az én Istenem iránti engedelmességből - aki Őexcellenciája, a Főtisztelendő leiriai Püspök úr, valamint Ön és az én szentséges Anyám által adott erre parancsot nekem - írok Önnek.

A két, már korábban elmondott rész után Miasszonyunk bal oldalán, egy kicsit magasabban láttunk egy angyalt, bal kezében lángpallossal; szikrázva lángokat bocsátott ki magából, mintha föl akarná gyújtani a világot; de a lángok kialudtak, amikor találkoztak a Miasszonyunk felénk nyújtott jobbjából áradó sugárzással. Az Angyal jobb kezével a Földre mutatva hangos szóval mondta: 'Bűnbánat, bűnbánat, bűnbánat!'

Egy igen nagy fényességben, ami Isten, láttunk 'valami olyasmit, mintha tükör előtt vonultak volna emberek', láttunk egy fehérbe öltözött püspököt 'akiről úgy gondoltuk, ő a Szentatya'. Sok más püspök, pap, szerzetes és szerzetesnő ment föl egy meredek hegyre, melynek csúcsán nagy kereszt állt fatörzsekből, mintha hántolatlan paratölgy lett volna; a Szentatya, mielőtt odaért, egy félig lerombolt, félig düledező városon ment keresztül botladozó léptekkel, fájdalommal és aggodalommal telve imádkozott az út mentén heverő holtak lelkéért; fölérve a hegy tetejére, térdre borult a nagy kereszt lábánál, és egy csoport katona lőfegyverekkel és nyíllal tüzelve rá, megölte őt. Ugyanígy haltak meg egymás után csoportokban a püspökök, papok, szerzetesek és szerzetesnők, különféle világi emberek, különböző társadalmi osztályokból és állásokból való férfiak és nők.

A kereszt két szára alatt két angyal állt, mindegyiknél kristály öntözőkanna, melybe összegyűjtötték a vértanúk vérét, s öntözték vele az Istenhez közeledő lelkeket.

Kelt Tuyban, 1944. március 1."

[A szentatya felvett neve az assisi szenttől származik. Malakiás félig hamisított próféciájában Római Péter a neve, aki nehéz körülmények között vezeti gyülekezetét, majd Róma elpusztul, és Jézus, a rettenetes bíró megítéli népét, a keresztény közösséget, tagjainak egyéni érdemei szerint, akik valószínűleg Tündérországban támadnak fel, mert ott elférnek. Így lehet rákeresni: Malakiás próféciája rettenetes bíró. Aztán büntetésből a pusztítók pusztulnak az európai hatalmas barátaikkal együtt.]

Szeretetláng: 1961

Bevezetés a Szeretetláng Lelkinapló két idézett részletéhez

A szomorú segítőkész kinyilatkoztatás a bajban egy életre megvadult emberekről szól, a szent ígéret, pedig egy a szent ígéretek közül, de a legfőbb ígéret közülük.

Egy szomorú segítőkész kinyilatkoztatás

1981. XII. 12. A Szűzanya szólt, vagyis beszélgetett. „Kislányom és mindannyian, kedves gyermekeim! Vigyázzatok! A sátán ki akarja rántani lábaitok alól a remény talaját. Tudja ő nagyon jól, ha ezt sikerül megtennie, mindent elvett tőletek. A reményét vesztett lelkeknél már bűnre sem kell kísértenie. A reményét vesztett ember szörnyű sötétségben van, nem lát már a hit szemével, minden erény, minden jó értékét veszti (számára).
Ó, gyermekeim, imádkozzatok szüntelenül egymásért, engedjétek kegyelmeim hatását létrejönni lelketekben.”

Szent ígéret, mint lehetőségek jóslata, azután rózsafüzérek

A „tüzet tűzzel oltani” misztériuma

A Szűzanya szavai: „Tüzet tűzzel fogunk oltani... Olyan csodát művelek én veletek összefogva, melyen a világ tudósai hiába kísérleteznek, nekik ez soha nem lesz megoldható. Ezt csak a tiszta, Istent szerető lelkek bölcsessége fogja fel. Mert ők bírni fogják Istent és az Ő végtelen titkait. Igen, kislányom, tüzet tűzzel oltunk: a gyűlölet tüzét a szeretet tüzével. Szeretetlángom tüze oly nagy! És a sátán gyűlöletének tüze is már oly magasra csap, hogy azt hiszi, győzelme már biztos. De az én Szeretetlángom megvakítja a sátánt! Ezt a Szeretetlángot adtam én most kezedbe, és rövidesen eljut rendeltetéséhez. A szeretetemből kicsapó lángok oltják a pokol tüzét, és el nem képzelhető fényességgel és jótékony melegséggel fogják elárasztani a földkerekséget. Leánykám, ehhez kell nekem az áldozat, a te áldozatod, a ti áldozatotok, hogy a pokol gyűlöletétől égő elmék és szívek Szeretetlángom szelíd fényét átvegyék... Sorakozzatok fel szorosan egymás mellé, mert az áldozat és ima erejében megtörik a pokoli gyűlölettől égő láng. A gonoszok mindinkább vissza fognak szorulni, gyűlölettől égő lángjuk kialszik, és Szeretetlángom fénye fogja betölteni a Föld minden részét” (1964. december 6. – III/203).

Szeretetláng hivatalos rózsafüzére

Megegyezik a domonkos rózsafüzérnek viszonylag kései, Hunyadi János születésének ideje körül kialakult és felnőttkorában általa is használt, legendásan nagy hatalmú életvédő és léleküdvözítő hatású hagyományos változatával, kiegészítve az utolsó értelmes mondatot a Szeretetláng-fohásszal: Imádkozz érettünk, bűnösökért, áraszd szeretetlángod kegyelmi hatását az egész emberiségre, most és halálunk óráján.

Szeretetláng rövidebbik rózsafüzére

Csak magánhasználatra ajánlott, de lehetséges, hogy van némi nyugtató és türelmesítő hatása. Így kezdőik, folytatódik és végződik:

Keresztre Az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében. Ámen. (Ötször.)

Nagy szemre: Szűz Mária Fájdalmas és Szeplőtelen szent Szíve,
könyörögj érettünk, kik Hozzád menekülünk!

Kis szemekre:

  1. Istenem, hiszek Tebenned, mert végtelenül jó vagy!
  2. Istenem, remélek Tebenned, mert végtelenül irgalmas vagy!
  3. Istenem, szeretlek Téged, mert mindennél szeretetre méltóbb vagy!

Mind az öt tizedre:

A tizedek után: Dicsőség az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek,
miképpen kezdetben, most és mindörökké. Ámen. [Ha nem illik Szűz Máriát kimondva dicsőíteni, mert  nincs istennek tartva, az nem feltétlenül esik rosszul Máriának, ha nem utálkozva, csupán megszokásból mondunk le a dicsőítésből. De az mindig rosszul esik neki, hogy nem akarunk jók lenni.]
Családok szeretetláng rózsafüzére

[A bűn szó eredeti jelentése sámánizmus, helyette mindig a vétek szót használták, nem összetévesztendő a türk eredetű rövid ü hangos bün szótővel, ami a büntetés szó bánt értelmű töve. Ha bűn értelmű szótő lenne, a belőle képzett büntetés szó vétekre rávesz értelmű szó lenne. De az imákban nyugodtan használható a bűn szó meg a vétek szó is, mert értjük, hogy ezekben a miket jelentenek ezek a szavak, és az istenek örülnek, ha értjük, amit mondunk. De, ha vétek szót mondunk, az nem szerkesztési változtatás, hanem apróság, így nem gyöngíti a varázsigét, ha szabad használni a vétek szót. És az imádkozás kapcsán a három üdvözlégyről még annyit, hogy mondani kell a hagyományos rózsafüzér örvendetes titkainak bevezető titkait is a hitről, reményről, szeretetről.]

Kapcsolódó érdekesség egyik blogjukról

Garabandál.

Másik blog. Alapítvány. Honlap.

Kék könyvről és Jelenések könyvéről

Jelenések könyvének értelmezése röviden, amelyhez cselekvési tervek Szent Márk fejezeteibe rejtve:

  1. Atya: kezdet.
  2. Fiú: Szent János, Szent Lukács, Szent Márk, Szent Máté evangéliumaihoz való levelek.
  3. Szentlélek: Szentlélekkel, Fiúval, Atyával kapcsolatos levelek.
  4. Hit: túlviláglátó szemtanúság.
  5. Remény: méltóság.
  6. Igazság: dicsőség, szlávok, válság, mesterséges járvány, áldozatok, jelek.
  7. Szeretet: igaz hívek.
  8. Mérték: savas esőnek, mikroműanyagnak, ipari szennyezésnek, légszennyezésnek automatikus sorsa.
  9. Bölcsesség: adalékanyagos idegbetegségek, bosszúálló terroristák.
  10. Bátorság: naporcájú angyal megbízása a vétkes és parázna nemzedék javítására.
  11. Szent Mihály és Szent Gábor: legújabb kor.
  12. Szűz Mária: 1956 forradalma, 1961 Szeretetlángja, és későbbi esetek a világban.
  13. Beszennyezett Zeusz: őellenében mondandó, hogy nem a fataró van a tiltásért, hanem a tiltás a fataróért, tehát kell valami tiltás.
  14. Zsidó törzsi Kisjehova, vagy teremtő Jahve 4 családtagban: szociáldemokrácia és posztmodernizmus.
  15. Apollón: figyelmeztetés a civilizációs ártalmakra.
  16. Artemisz: fokozódása a civilizációs ártalmaknak.
  17. Nimród: a hatalmasok könyörtelensége. Most ne Ménrótként, hanem zsidó szempontból értsük.
  18. Yotengrit, anyaatyai/leányfiúi/anyafiúi egysége Ukkónak és Gönüznek: a tengerek nevének vallása.
  19. Gönüz: ókori világvége a Jelenések könyvének eredeti értelmében.
  20. Ukkó: szeretetláng győzelme.
  21. Nagy Pán: természet ősereje, és korunkban Földanya megújulása is az emberiséggel.
  22. Jézus Krisztus: Vízöntő világhónapnak 3 és fél százados előideje.

Csillagjegyek értelmezésének módosítása: Yotengritből Tengrit-Atyaszemély, Szűz Máriából Anyaszemély, Ukkóból tökéletes szeretet, Gönüzből Isten bárányának húsa. Az Atya, Anya, Fiú és Szentlélek Egyisten jegyében az Anya és Fiú rétegződései: tökéletes szeretet és Isten haragja, ezekből Földanya és természet ősereje, ezekből parasztmanna és pásztorhús az afrikai parasztnépek és pásztornépek kibékítésére. Most utoljára valami más áttekintés következzék:

Kis litánia e lapról

Mennyei Atyaisten, irgalmazz nékünk!
Szentlélek Úristen, irgalmazz nékünk!
Megváltó Fiúisten, irgalmazz nékünk!
Szentháromság Egyisten, irgalmazz nékünk!

Mennyei Atyaisten szép leánya, könyörögj érettünk!
Szentlélek Úristen szűz mátkája, könyörögj érettünk!
Megváltó Fiúisten boldog anyja, könyörögj érettünk!
Szent József hű hitvese, könyörögj érettünk!
Szent Jakab szerény anyja, könyörögj érettünk!
Szent János fogadott anyja, könyörögj érettünk!

Magyarok Nagyasszonya, könyörögj érettünk!
Világ Győzedelmes Királynéja, könyörögj érettünk!
Sátántipró Szent Szűz, könyörögj érettünk!
Bölcsesség királyiszéke, könyörögj érettünk!
Könyörögjél! kérünk!

Az Atya, az Anya, a Fiú és a Szentlélek Egyisten nevében. Ámen.

Templom csöndes mélyén című népének, Jézus kedvence

Templom csöndes mélyén, oltár-rejteken,
Hófehéren Jézus titkon ott pihen.
Körülötte éj van, egyedül virraszt:
Mint az égi harmat, hull a szent malaszt.

Fénye általjárja a hideg falat,
Szürke utca mentén titkosan halad.
Pillantása áthat minden zárakon:
Fennvirrasztva jár az alvó falvakon.

Látja dúsak házát, kunyhóban szegényt,
Szétsugároz vigaszt, enyhülést, reményt.
Tekintete balzsam, ha a szív sebes:
A magános éjben szíveket keres.

Látja aki árva, aki elhagyott,
Börtönében látja a szegény rabot.
S ha a fáradt ember kínban elmerül:
Azt susogja néki: "Nem vagy egyedül!"

Tartalomjegyzék hivatkozásokkal

  1. 5 főisten: 1. oldal.
  2. Kitekintés Keletre: 2. oldal.
  3. Visszatekintés Nyugatra: 2. oldal.
  4. Feltárt hitváltozások: 6. oldal.
  5. Kereszt: 8. oldal.
  6. Tarot: 10. oldal.
  7. Magyar kártya: 13. oldal.
  8. Magyar cigánykártya: 26. oldal.
  9. Nostradamustól Szeretetlángig: 27. oldal. Böjt hús-éhe olyan, mint ételállat-feláldozás szabadon dolgozó gyógyszellemnek.
  10. Kék könyvről és Jelenések könyvéről: 31. oldal. (Jelenések: 32. oldal; Nyirkai: 32. oldal. txt.html.)